M. Latiak na lavičke U 19, trénerom šestnástky A. Drígeľ

M. Latiak na lavičke U 19, trénerom "šestnástky" A. Drígeľ

RedakciaŠport2.10.2020

Ružomberská futbalová „devätnástka“ má nového kouča, Vladimíra Veselého vystriedal Miroslav Latiak.

Tréner Veselý dostal ponuku ísť k druholigovému B tímu Žiliny a tak sa rozhodol u nás skončiť. Preto zo ´šestnástky´ sme do staršieho dorastu posunuli Miroslava Latiaka, pričom v úlohe asistenta zostáva Jozef Kapláň,“ informoval nás športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko.

Samozrejme, je to pre mňa nová a veľká výzva. Kategória U 19 je všade v strede pozornosti v rámci mládežníckej pyramídy. Určite človek bude pod väčším tlakom, no ten k futbalu, ktorému sa venujem celý život, patrí. Neprichádzam do nového kolektívu, takmer všetkých chlapcov, až na dvoch, poznám zo ´šestnástky´. Prvý tréning som s družstvom absolvoval v stredu,“ povedal pre náš portál 39 – ročný Latiak, niekdajší futbalista Ružomberka, Tatrana Prešov, Rimavskej Soboty, Liptovského Mikuláša, ale aj mjarmanského FC Ayeyawadi United, či singapurského FC Geylang United.

Ružomberským starším dorastencom v aktuálnej tabuľke patrí tretia priečka. Zajtra (3. októbra) chlapci na umelej tráve o 11. hod. vyzvú AS Trenčín.

Družstvo U 16 prevzal absolvent FTVŠ UK v Bratislave Adrián Drígeľ, ktorý doteraz bol v MFK pri prípravke U 9. Jeho asistentom je (naďalej) Peter Kiša.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia