M. Madleňák z Liptova do severomoravskej metropole

M. Madleňák z Liptova do severomoravskej metropole

Ján SvrčekŠport13.7.2023

Už je to definitívne. Po štyroch sezónach, s 96 štartmi v našej najvyššej súťaži a s deviatimi gólmi, nateraz Matej Madleňák ďalší rok v tíme MFK Ružomberok nepridá. „S Baníkom Ostrava došlo k dohode o ročnom hosťovaní, s následnou opciou moravského klubu na prestup,“ informoval nás športový manažér klubu spod Čebraťa Milan Bezák a objasnil aj dôvody formy zmeny futbalovej adresy: „Toto riešenie považujeme za najvýhodnejšie. Hráčovi po novej sezóne končí v našom klube zmluva a jej predĺženie už nechcel podpísať. Takže potom by mohol odísť kdekoľvek úplne zadarmo.“

Nie je tajomstvom, že hráč, ktorý ako 15 – ročný do centra dolného Liptova prišiel z Oravskej Jasenice, s Baníkom už niekoľko dní trénoval, s mužstvom absolvoval sústredenie v poľskej Opalenici i zasiahol do prípravných zápasov.

Verím, že som vo svojej kariére spravil správny krok a že sa posuniem ďalej. Nové prostredie beriem ako ďalšiu výzvu. Zatiaľ som v Ostrave len krátko, najprv sa potrebujeme trochu rozkukať a potom môžem hovoriť o svojich plánoch, či očakávaniach. Z hráčskej kabíny mám však len príjemný pocit. Sú tu väčšinou mladí chlapci. Prijatie bolo milé. Som rád, že to vyšlo, prichádzam do klubu naozaj zvučného mena,“ vravel ďalej ľavý stredopoliar.

Dvadsaťštyriročný hráč v Ružomberku kde – čo zažil. „Keď som prišiel v ´pätnástke´. trénoval ma Mojmír Šrobár. Bol som v roku 2015 pri titule majstra Slovenska s kategóriou U 16, tiež členom družstva starších dorastencov, ktoré si v ďalšej sezóne v baráži proti Popradu vybojovalo návrat do I. ligy. Čo sa týka ´áčka´, samozrejme najviac si vážim zisk strieborných medailí v sezóne 2021/2022. Tamojší klub mi dal strašne veľa, posúval som sa dopredu vo všetkých smeroch. No netajím, chcel som už sprobovať niečo nové,“ doložil Matej Madleňák.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia