M. Malý čoraz viac púta pozornosť

M. Malý čoraz viac púta pozornosť

RedakciaŠport27.4.2023

Spolu má na svojom konte 33 fortunaligových štartov, z toho 17 v ružomberskom drese. Mladý futbalista Matúš Malý, ktorý si pripísal aj dve čiarky v národnom výbere do 21 rokov, na jar v šiestich zápasoch našej najvyššej súťaže nastúpil v základnej zostave a za každým odtiahol na ihrisku kompletné menu, teda deväťdesiat minút.

Samozrejme, teší ma, ako som vyťažený a darí sa aj tímu. Takže celkove spokojnosť. Dúfam, že tak to pôjde aj ďalej,“ rozhovoril sa 21 – ročný, 193 cm vysoký odchovanec DAC Dunajská Stredu, ktorý vlani v lete zo Žitného ostrova, kde mu skončila zmluva, zamieril do centra dolného Liptova.

Po štvorzápasovej pauze, v posledných dvoch kolách (proti Liptovskému Mikulášu a Trenčínu) Malý hral na „fleku“ momentálne už ikony ružomberského futbalu Jána Masla, ktorý zostal na lavičke. „Áno, v Džonymu Maslovi mám veľkú konkurenciu. Čo sa týka stopérskeho stopérskeho postu je to v mužstve poriadne nabité. Aj z pohľadu celej ligy sme na tom veľmi dobre,“ konštatoval člen Struhárovej defenzívy.

Posledné dve stretnutia ambiciózneho futbalistu zastihli aj vo veľmi slušnej „fazóne“. Proti Trenčanom vytiahol azda svoj najlepší výkon vo farbách MFK. „Keď som pred necelým rokom prišiel, tréneri ma hlavne učili, ako sa správať vo vlastnej šestnástke pri centrovaných loptách súpera, ako zachytiť pohyb útočníkov. Určite som sa výkonnostne posunul, zvlášť po taktickej stránke i v práci vo vlastnom pokutovom území. Cítim, že od zápasu je to lepšie,“ vravel ďalej obranca Ruže.

Nová futbalová adresa napĺňa hráčove očakávania. „Tréningový proces v Ružomberku je na vysokej úrovni, podobne to bolo aj v Dunajskej Strede. Netajím, bol som dosť zvedavý, že čo ma v tomto smere čaká. Išiel dobrý chýr a ten sa aj potvrdil. Na svoju šance som vždy pokorne čakal. Spokojný však musím byť s doterajšou minutážou, navyše človek sproboval aj stretnutia Konferenčnej ligy. Samozrejme, mojou ambíciou je odohrať čo najviac zápasov do konca sezóny.“

Keďže blíži sa ďalší fortunaligový duel, a to v sobotu v Zlatých Moravciach, na záver sme otvorili aj túto tému. „Musíme rátať s ťažkým zápasom. ViOn na vlastnom ihrisku dokáže byť nepríjemný. Predpokladám, že sa bude snažiť presadiť predovšetkým rýchlymi protiútokmi. Má šikovné krídla i kvalitu na hrote. Samozrejme, pôjdeme za víťazstvom. V sobotu tiež chceme potvrdiť, že sme najlepším mužstvom v tejto skupine,“ pripojil Matúš Malý.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia