M. Mištinová: Bol to iný titul než vlani

M. Mištinová: Bol to iný titul než vlani

RedakciaŠport17.3.2020

S bilanciou devätnásť víťazstiev a nula prehier skončili basketbalistky MBK Ružomberok extraligový ročník 2019/2020. Družstvo v základnej časti najvyššej ženskej súťaže malo ešte odohrať zápas 20. kola v Piešťanoch. Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA), skôr než oficiálne "zavrela" najvyššiu súťaž pod ženskými košmi, zrušila posledné kolo i jednu dohrávku (Piešťany – Šamorín). Po definitívnom verdikte, ako je už niekoľko dní známe, SBA titul pridelila Ružomberku, najlepšiemu tímu po základnej časti.

Súčasná kapitánka Ruže Miroslava Mištinová, ktorá v lete 2016 zamierila do centra dolného Liptova z ŠKP 08 Banská Bystrica, sa tak stala dvojnásobnou majsterkou republiky. „Samozrejme, je to iný titul, než ten vlani, ktorý sme oslávili pred plnou halou. Bez neopísateľných emócií po víťaznom zápase. No určite nás potešil, veď sme si ho zaslúžili. Od začiatku celé družstvo išlo za obhajobou prvenstva. Nikto nemôže nič povedať, veď Piešťany mali tri možnosti nás zdolať,“ rozprávala 22 – ročná slovenská reprezentantka, z ktorej tréner Juraj Suja za štyri roky v drese MBK vybrúsil už menší basketbalový drahokam.

Kto by sa netešil na play-off, to je vrchol sezóny. Naň bolo zamerané celé úsilie. Samozrejme, po predčasnej ´stopke´ človek cítil sklamanie. Ani sama si neviem ani čo budem v najbližších dňoch robiť. Všetko sa zmenilo strašne rýchlo,“ pokračovala Mištinová.

Ružomberské basketbalistky majú za sebou, po trojročnej pauze, druhú sezónu v Európskom pohári FIBA, hoci tentoraz v „skupine smrti“ bez víťazstva a postupu do vyraďovacej fázy a pod domácimi košmi okrem titulu, druhýkrát za sebou dobyli pohárový „Olymp“. „Asi navždy mi zostane v pamäti víťazstvo v Slovenskom pohári, keďže finálový turnaj sa konal v mojom rodnom meste v Prievidzi. Navyše som prevzala trofej ako kapitánka družstva. Všetky ´baby´ boli radi, že sme si mohli zahrať FIBA Cup, sú to obrovské skúsenosti a cenná devíza do ďalšej kariéry. Verím, že Ružomberok sa v tejto významnej európskej súťaži predstaví i v budúcej sezóne,“ dodala Miroslava Mištinová, najlepšia športovkyňa Ružomberka za rok 2019.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia