M. Motyka pomohol vybojovať aj druhé zlato, ale zostal mu iba dobrý pocit

M. Motyka pomohol vybojovať aj druhé zlato, ale zostal mu iba dobrý pocit

RedakciaŠport8.3.2022

Ružomberčan Martin Motyka bol aj pri druhom triumfe zrakovo znevýhodnenej lyžiarky Henriety Farkašovej na prebiehajúcich XIII. Zimných paralympijských hrách v Pekingu. Včera slovenská reprezentantka v paraalpskom lyžovaní zvíťazila v superkombinácii.

Prvú disciplínu super-G Farkašová absolvovala so svojim "dvorným" navádzačom Michalom Červeňom, ktorý sa ešte stále dáva dokopy po úraze a druhú, slalom s Motykom. „Po supe-G Heňa strácala na Číňanku Ta-čching Ču 1,92 sekundy, v druhom kole sa nám podarilo toto manko zmazať, hoci naša pretekárku príliš slalom neobľubuje a v celkovom súčte sme o 0,86 sek, zdolali domácu súperku. Som veľmi rád, že to vyšlo. Keďže oficiálne bol ako navádzač uvedený Červeň, on sa aj zúčastnil dnešného slávnostného ceremoniálu,“ vysvetľoval niekdajší pretekár Lyžiarskeho klubu Ružomberku, ktorý momentálne žije a pracuje v Bratislave.

Motyka získal s Farkašovou zlato v úvodnej disciplíne v zjazde. Druhý „kov“ si však (zatiaľ) do svojej pekingskej batožiny nepribalí. „Medailu nemám, ale príjemný pocit určite. Spolu sme odviedli dobrú robotu. Michalovi pódium prajem, veď už dvadsať rokov sa venuje navádzačstvu a je to jeho prvá paralympijská medaila.“

Farkašová sa najbližšie predstaví v piatok (11. marca) v obrovskom slalome. „Dnes sme neboli na svahu, v lyžiarni som sa venoval lyžiam a pozrieť sme si boli hokejový zápas našich s Čechmi. Zajtra už ostatné lyžiarky budú trénovať ´obrák´, ale Henrieta chcela ešte jeden deň voľna. Takže na kopec pôjdeme až vo štvrtok,“ dodal Martin Motyka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia