M. Mrva zastúpil otca mužstva J. Masla

M. Mrva zastúpil "otca" mužstva J. Masla

RedakciaŠport26.10.2020

V sobotňajšom stretnutí 11. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – MŠK Žilina (2:1) na domácej súpiske, prvý raz v tejto sezóne, chýbal kapitán mužstva Ján Maslo. Tridsaťštyriročný šéf kabíny Ruže zostal v Dolnom Kubíne kvôli domácej karanténe, keďže jeho manželka mala pozitívny test na COVID-19. Rolu stopéra v trojčlennej defenzíve Liptákov tréner Ján Haspra zveril Máriovi Mrvovi.

Od malička, od žiackych kategórií som hrával na tomto poste, takže od skúsených stopérov som aj niečo odkukal. Samozrejme, je veľký rozdiel, či Jano Maslo je na ihrisku alebo nie. Ide o osobnosť, chlapa stopéra. Jano je nielen v obrane, ale na celom ihrisku našim otcom. No myslím si, že proti Žiline som ho dostatočne zastúpil,“ rozprával po zápase právom spokojný 21 – ročný Mrva, ktorý v aktuálnej sezóne nechýbal ani v jednom „majstráku“ a od 3. kola je pravidelne súčasťou základnej jedenástky MFK.

Mário už pár dní pred zápasom vedel, že mu prischne Maslov „flek“. „Rozprávali sme sa s trénerom, že pravdepodobne takáto situácia nastane. Napokon je to mne najbližší post.“

K samotnému stretnutiu, ktoré z domáceho pohľadu rozprávkovo vygradovalo, podotkol: „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Zo začiatku sa nedarilo tento zámer napĺňať, hoci sme mali územnú prevahu i šance. Dokázali sme však výsledok otočiť. V druhom polčase sme súpera prevýšili v osobných súbojoch a vychádzali nám tiež prihrávky. Na ihrisku sme nechali všetko, samozrejme aj srdce. A tak druhýkrát po sebe prišiel parádny zvrat.“

Mrva, ktorý debut na prvoligovej scéne mal 29. novembra 2019 v Trnave, dostáva dôveru od trénera Haspru a spláca ju spoľahlivými výkonmi. „Bolo tam pár technických nedostatkov či drobných chybičiek, no Mário zastal si svoju pozíciu veľmi dobre. Aj keď mal proti sebe nepríjemného hráča Kurminowského, ktorý je fakt šikovný útočník. Mrvove výkony už dlhodobejšie hodnotím len kladne. Z hráča vyrastá dobrá náhrada za Janka Masla. Keď ten raz ukončí kariéru, smelo na jeho post môžeme pustiť Mária,“ uviedol ružomberský kouč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia