M. Oravcová dala päť trojok Rumunkám

M. Oravcová dala päť trojok Rumunkám

Ján SvrčekŠport23.6.2026

Slovenská reprezentácia basketbalistiek do 20 rokov sa momentálne v Piešťanoch pripravuje na majstrovstvá Európy B kategórie, ktoré sa uskutočnia od 4. do 12. júla v bulharskom Samokove.

Pod vedením trénera Juraja Suju a jeho asistentky Laury van Dalenovej sú v nominácii štyri hráčky z ružomberskej basketbalovej adresy – Danica Ďuratná, Mária Štefančová, Nina Oravcová a Michaela Oravcová. Slovenská „dvadsiatka“ po dvoch prehrách v Španielsku s Baskickom 64:72 a 68:74, v piešťanskej Diplomat aréne zdolala Rumunsko 69:31 a 82:51. Na „Európe“ naše družstvo v základnej trojčlennej skupine čaká najprv Ukrajina a potom Česko.

Proti Rumunkám ti celkom padalo, najprv 13 a v odvete 17 bodov, z toho päť trojok a ani si nebola dlho na palubovke, čo na to povieš? – znela naša prvá otázka na Michaelu Oravcovú, ktorá 19. júna dovŕšila 17 rokov.

„Som veľmi rada, že sa mi tak darilo, no hlavne som bola šťastná z dosiahnutých výsledkov. Podľa mňa, išlo o krásne kolektívne výkony. Určite sme boli basketbalovejší ako v prvých stretnutiach v Španielsku.“

Tréner Juraj Suja stanovil aj nejaký konkrétny plán pred majstrovstvami Európy?

„Cieľom je dosiahnuť, čo najlepšie výsledky a čo najviac vyťažiť z krátkej prípravy, no o konečnom umiestnení nebola reč. Určite by bolo fantastické, keby sa podarilo postúpiť do A kategórie.“

Aj v „repre“ ťa vedie ten istý tréner ako v klube. Pri slovenskom výbere je Juraj Suja tak náročný ako v Ružomberku?

„Čo sa týka dodržiavania nejakých pravidiel, asi rovnaký ako v klube, no celkove možno trochu mäkší. Dôraz však kladie na maximálny výkon. Takže, musí byť prísny.“

V národnom tíme do 20 rokov si prvý raz, ako sa tam cítiš?

„Sú tu naozaj super baby. Väčšina sa poznáme z extraligy. Ide o veľmi dobrý kolektív, nielen, čo sa týka zápasov a tréningov, no i celkove.“

Takže ťaháš dlhú sezónu, čo ty na to?

„Ani nie, veď som najprv stála kvôli zraneniu. Moja sezóna sa začínala oveľa neskôr.“

Čo škola?

„Predčasne som so si uzatvorila na ružomberskom gymnáziu 3. ročník, pričom bolo treba ešte nejaké písomky absolvovať.“

Foto: sba

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia