
V herni ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste sa v nedeľu 10. mája konali majstrovstvá Žilinského kraja v stolom tenise dorastu za účasti 36 chlapcov a 21 dievčat.
Všetky tri tituly za domácimi stolmi získal Michal Piták – v dvojhre, vo štvorhre s klubovým partnerom Marekom Dorníkom a v miešanej štvorhre a Michaelou Brišovou (TJ Oravská Lesná). Vo dvojhra sa bratia Marek a Adam Dorníkovci prebojovali do štvrťfinále.

Z VÝSLEDKOV
Dvojhra – chlapci – semifinále: Piták – Svetlák (TJ Tatran Stránske) 3:1, finále: Piták – Kubík (MŠK Kysucké Nové Mesto) 3:2.
Štvorhra– chlapci – semifinále: Piták, M. Dorník – Kminiak (TJ Sokol Stránske), Kuník 3:1, finále: Piták, M. Dorník – Vráblik (KST ZŠ Turčianske Teplice), Vršanský (TT klub Žilina) 3:0.
Miešaná štvorhra – semifinále: Pitá , Brišová (TJ Oravská Lesná) – Šuch (TJ Tatran Sučany), Paverová (KST ZŠ Turčianske Teplice) 3:2, finále: Piták, Brišová – Vráblik, Štriczová) 3:0.

Foto: Matej Uličný
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia