M. Praženicová proti bývalému klubu

M. Praženicová proti bývalému klubu

RedakciaŠport31.3.2021

Dnes NIKÉ extraliga basketbalistiek pokračuje druhým kolom play-off. V hornej „štvorke“, čiže v semifinále, o 17. hod. MBK Ružomberok vyzve BK ŠKP 08 Banská Bystrica a na 18. hod. je naplánovaný úvodný rozskok stretnutia Piešťanské Čajky – Young Angels Košice.

Práve z družstva bystrických „púm“ v lete 2016 do centra dolného Liptova zavítala súčasná kapitánka Ruže Miroslava Praženicová, vtedy pod dievčenským menom Mištinová. Rodáčka z Hornej Nitry pod Urpínom, prešla celou mládežníckou pyramídou a v tamojšom ženskom tíme získala aj prvé extraligové ostrohy.

Sú tam ešte aj dve ´baby´, s ktorými som hrávala Lucia Striežová a Jana Matejčíková. Samozrejme, tiež stále ten istý tréner Miloslav Michálik. V aktuálnej sezóne sa ŠKP 08 nastupuje moja bývalá spoluhráčka z Ružomberka Alexandra Belušová,“ rozprávala Praženicová. „V bystrickom tíme je tiež veľa mladých ´báb´, čo trénerovi umožňuje značnú rotáciu. Preto dobre kondične zvládajú zápasy. K silným stránkam družstva patrí takisto streľba za tri body.“

Aj pre krídelníčku úradujúceho majstra bol postup Banskej Bystrice do semifinále cez Šamorín šokom. „Je to veľké prekvapenie, s ktorým asi nikto nerátal, no mňa len potešilo. Fandila som ŠKP 08, veď som odtiaľ vyšla a nebudeme ani ďaleko cestovať,“ pripojila Miroslava Praženicová.

Ešte pripomeňme, že „pumy“ sa medzi elitu dostali pred siedmimi rokmi a v uplynulej sezóne skončili na 5. mieste.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia