M. Regáli opäť skóroval, ale na víťazstvo to nestačilo

M. Regáli opäť skóroval, ale na víťazstvo to nestačilo

RedakciaŠport25.7.2022

Čo sa týka ofenzívy, bol suverénne najaktívnejším a najnebezpečnejším mužom na ihrisku. Ružomberský krídelník Martin Regáli robil vetry hráčom Podbrezovej a svoji výkon korunoval aj gólovým zárezom. Trochu sa mu to však málilo. „Mal som viac príležitostí ako na jeden gól. Žiaľ, zostalo len pri ňom. Možno práve to nám chýbalo k zisku troch bodov,“ vravel futbalista, ktorý skóroval oboch kolách (predtým v Skalici) fortunaligovej edície 2022/2023.

Domáci tím, hoci prvý inkasoval, mal včerajšiu partiu veľmi sľubne rozohranú. Železiari v 57. min. prišli o vylúčeného Erika Grendela, o osem minút na to Regáli preklopil skóre na 2:1 a všetko nasvedčovalo, že nováčik už Struhárovcov nevyhodí zo sedla. „Úvod stretnutia bol dobrý. Dostávali sme sa aj do šancí. Potom však Podbrezová, po našej chybe, išla do vedenia. Keď sme výsledok otočili, žiadalo sa pridať tretí gól a tým zápas zavrieť, príležitosti na to boli. Napokon hostia v závere, po spornej situácii, z penalty vyrovnali. Netajím, v kabíne zavládlo mierne sklamanie, tento duel sa mal doviesť do úspešného konca. Avšak, povedali sme si, že v stretnutí boli takisto pozitívne veci a na nich treba stavať a ísť ďalej,“ pokračoval Regáli.

Podbrezová, ktorá do Fortuna ligy vykročila víťazstvom nad majstrovským Slovanom (2:1), ukázala svoju silu a urputnosť tiež pod Čebraťom. Vicemajstrovi nič nedarovala a aj s desiatimi hráčmi robila všetko pre odvrátenie prehry. Po možno že aj "darovanej" jedenástke to napokon dokázala. „Hostia hrali slušne. Navyše my sme mali v nohách ťažký štvrtkový zápas Konferenčnej ligy proti Rige. Je to pre nás náročné obdobie, no snažíme sa s ním vysporiadať ako najlepšie vieme. Škoda, že tri body nezostali doma. Za stavu 2:1 všetko hralo v náš prospech. Súper síce v zápase častejšie držal loptu na svojich kopačkách, ale my sme si vytvárali šance,“ doložil 28 – ročný slovenský reprezentant.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia