M. Regáli pôjde na reprezentačný zraz

M. Regáli pôjde na reprezentačný zraz

RedakciaŠport16.3.2022

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič dnes oznámil 24-člennú nomináciu na prípravné zápasy s Nórskom (25. marca 2022 o 18. hod. v Osle) a Fínskom (29. marca 2022 o 18. hod. v Murcii). Sú v nej aj dvaja úplní nováčikovia Christián Herc z Grashopperu Club Zürich a Martin Regáli z MFK Ružomberok.

Do krídelných priestorov sa nám typologicky Regáli hodí. Som zvedavý, ako sa bude konfrontovať s kvalitou na medzinárodnej úrovni. V našej lige dominuje a je to určite hráč, ktorý sem typologicky patrí,“ podotkol na adresu muža ružomberskej ofenzívy Tarkovič.

Túto informáciu som sa dozvedel ráno, pred dnešným prvým tréningom od trénerov,“ povedal pre náš portál 28 – ročný Regáli, ktorý v našej najvyššej súťaži odohral 129 zápasov a strelil 25 gólov. „Priznám sa, vôbec som tomu nechcel veriť. Nad niečím takým som neuvažoval, veď ani žiadne šumy nebolo počuť. Milé prekvapenie. Som strašne šťastný a na zraz v takej spoločnosti sa veľmi teším.“

Za povšimnutie stojí, že v prípade Martina ide o prvú pozvánku do národného tímu. „Doteraz som nebol v žiadnom slovenskom výbere, ani v mládežníckom. Takže, absolútna premiéra,“ pripojil ružomberský futbalista.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia