M. Regáli prestúpil do belgického KV Kortrijk

M. Regáli prestúpil do belgického KV Kortrijk

RedakciaŠport3.1.2023

Deň pred Silvestrom Martin Regáli (zatiaľ) posledný krát „zarezával“ na štadióne MFK Ružomberok. V posilňovni spolu s kolegami z kabíny Matejom Madleňákom, Máriom Mrvom a Marekom Zsigmundom i s kondičným trénerom Jozefom Kapláňom „išli“ podľa individuálnych plánov. Dnes prešovský rodák, po predchádzajúcej vzájomnej dohode klubov, podpísal jeden a polročný kontrakt, s dvojročnou opciou, s účastníkom najvyššej belgickej súťaže KV Kortrijk.

Od chvíle, ako som začal hrávať futbal, sníval som o zahraničí. Stále som veril, že to vyjde, všetko som aj preto robil. Mám veľkú radosť, že táto veľká túžba sa naplnila. Tréner KV Kortrijk Bernd Storck ma poznal zo svojho pôsobenia v Dunajskej Strede. On prejavil záujem o moje služby a potom sa to už nejako dotiahlo. Som si vedomý, že ma nečaká nič ľahké. V mužstve je veľká konkurencia, a tak nebude jednoduché sa presadiť. Tiež belgická liga je vážna súťaž. Tento prestup beriem ako svoj posun, osobný i profesný,“ povedal k zmene svojej futbalovej adresy slovenský reprezentant.

Regáli si pod Čebraťom pripísal 97 štartov vo Fortuna lige a tridsať gólových nástrelov. Svojimi výkonmi sa prepracoval aj do národného tímu, za ktorý nastúpil v štyroch stretnutiach. „Na Ružomberok budem spomínať len v dobrom. Kabína bola skvelá, dvakrát sa hrala európska pohárová súťaž a prišli aj nominácie do reprezentácie,“ doplnil „východniar“, ktorý v centre dolného Liptova, aj s manželkou Dominikou, strávil, od svojho prestupu z Michaloviec, tri a pol roka. Tu sa tešil aj z narodenia dcéry Adelky.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia