M. Regáli sa stal tretím najlepším hráčom Fortuna ligy 2022

M. Regáli sa stal tretím najlepším hráčom Fortuna ligy 2022

RedakciaŠport8.3.2023

Už sú známe niektoré výsledky ankety Futbalista roka 2022, ktorá z denníka Pravda prešla pod gesciu Slovenského futbalového zväzu.

V kategórii Najlepší hráč Fortuna ligy skvelé 3. miesto patrí útočníkovi MFK Ružomberok Martinovi Regálimu, momentálne hráčovi belgického KV Kortrijk. Prvý skončil Vladimír Weiss, ml. (Slovan Bratislava) a druhý Nikola Krstovič (DAC Dunajská Streda).

To som veru nevedel, zatiaľ, len od vás mám túto informáciu,“ bola prvá reakcia Regáliho hneď v úvode nášho telefonátu. „Samozrejme, že ma to potešilo, tretiu priečku beriem všetkými desiatimi.“

Dvadsaťdeväťročný Regáli pod Čebraťom si pripísal 97 fortunaligových čiarok a 30 gólov. „Uplynulý rok bol určite najvydarenejší v mojej kariére. Dostal som sa do reprezentácie, v domácej súťaži sme získali strieborné medaily, darilo sa mi aj gólovo, moje meno bolo medzi najlepšími strelcami uplynulej sezóne a tiež po jeseni 2022. Napokon prišiel aj prestup do zahraničia, po ktorom som veľmi túžil,“ vravel ďalej prešovský rodák, ktorý do Belgicka odišiel aj s manželkou Dominikou a dcérkou Adelkou.

Samozrejme, zvedaví sme boli, ako sa exružomberčanovi darí na novej futbalovej adrese. „Svoj krok hodnotím len pozitívne. Tamojšia liga má svoju kvalitu, zápasy sa hrajú pred plnými tribúnami a v posledných dvoch stretnutiach mi dal tréner šancu už v základnej zostave, pričom v sobotu proti Charleroi z toho bolo celých deväťdesiat minút na ihrisku,“ vyznal sa Regáli.

V kategórii Tréner roka sa medzi päť kandidátov na ocenenie dostal aj ružomberský kouč Peter Struhár, spolu Michalom Gašparíkom (Spartak Trnava), Adrianom Guľom (Wisla Krakov/DAC Dunajská Streda), Pavlom Staňom (Wisla Plock) a Vladimírom Weissom, st. (Slovan Bratislava).

Najlepší hráč FL: 1. Weiss, ml. 143 b., 2. Krstovič 132, 3. Regáli 37, 4. - 5. Kankava (Slovan) a Polievka (Banská Bystrica) po 34, Čakvetadze (Slovan) 32, 7. Aebna (Slovan) 22, 8. Kašia (Slovan) 21, 9. Kucka (Slovan) 20, 10. Čavrič (Slovan) 19.

Futbalista roka – desať kandidátov (podľa abecedy): Dúbravka (Newcastle United/Manchester United), Hamšík (Trabzonspor), Hancko (Sparta Praha/Feyenoord Rotterdam), Hrošovský (K.R.C. Genk), Kucka (Watford F.C./Slovan Bratislava), Lobotka (SSC Neapol), Šatka (Lech Poznaň), Škriniar (Inter Miláno), Valjent (RCD Mallorca), Weiss, ml. (Slovan).

Výsledky v jednotlivých kategóriách budú oficiálne vyhlásené na galavečeri 20. marca 2023 v hoteli Senec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia