M. Regáli sa znovu strelecky chytá

M. Regáli sa znovu strelecky chytá

RedakciaŠport5.9.2022

V úvodných dvoch stretnutiach fortunaligového ročníka 2022/2023 (v Skalici – 2:0 a doma s Podbrezovou – 2:2), Martin Regáli vždy pomohol ružomberskému mužstvu jedným presným nástrelom. V ďalších „majstrákoch“ ale hráčovi pušný prach zvlhol a do streleckých štatistík sa vrátil, až po päťzápasovom pôste, v 8. kole v Zlatých Moravciach (1:1). Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant štvrtýkrát trafil sieť v nedeľu proti Trnave, gólom do šatne – 3:1.

Bol to pre nás veľmi zvláštny zápas. Trnava bola lepšia, ale my sme boli efektívnejší a vďaka tomu sa vyhralo,“ vyhlásil po málo vídanej bitke, čo držala publikum v napätí až do posledných sekúnd, Regáli, keď pri domácich stáli aj všetci svätí.

Kľúčový muž ružomberskej ofenzívy sa dotkol tiež hrdinu nedeľňajšieho večera Ivana Krajčírika. „Ivko nebol v bráne pár zápasov, a tak sme chceli, aby si zachytal. Nuž a vyšlo nám to. Chytil sa a zariadil víťazstvo, takže môže byť spokojný,“ pridal i s úškrnom Regáli.

Jednoznačne lepší Spartak poriadne pálivú facku utŕžil na sklonku prvého polčasu, keď z egálového stavu sa prepadol na 1:3. „Boli to veľmi dôležité momenty. Dali sme druhý a vzápätí tretí gól. Pri ňom Trnavčania spravili chybu, ktorú som využil. Ten gól nám veľmi pomohol. Po takom polčase ísť do kabíny s dvojgólovým náskokom, to bola pre nás obrovská vzpruha,“ vravel ďalej Regáli.

Ružomberská produktivita bola včera ako z vysokoškolskej učebnice. „Tréner nás v poslednom čase veľakrát upozorňoval, že naša efektivita nie je dobrá, no teraz bola vynikajúca a vďaka tomu sme vyhrali,“ pripojil autor tretiu klinca do trnavskej rakve.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia