M. Regáli už zase triafa sieť

M. Regáli už zase triafa sieť

RedakciaŠport3.10.2021

V uplynulej sezóne sa v tabuľke kanonierov dostal na kótu jedenástich gólov. V aktuálnom súťažnom ročníku mal Martin Regáli šesťzápasový pôst, ktorý prerušil v Zlatých Moravciach (2:2). Potom v dohrávke 3. kola so Slovanom v závere rozhodol o troch bodoch (1:0). Včera proti Liptovskému Mikulášu (4:1) sa ružomberský útočník v rozpätí troch minút dvakrát trafil „do čierneho“, pričom v tomto mini intervale mu ešte jednu tutovku zneškodnil brankár hostí Luksch.

Na ihrisku stále robím všetko preto, aby so bol prospešný pre tím. Či už gólmi alebo nejakými asistenciami. Som rád, že to vyšlo,“ vravel po úspešnej bitke o futbalového kráľa Liptova Regáli.

Nováčik v úvode dával jasne najavo, že svoju kožu neprišiel lacno predať. Dosť ho však nalomil prvý inkasovaný gól (v 22. min.), potom začal herne padať a v druhej štyridsaťpäťminútovke sa ocitol až v hernej plytčine. „Dali sme štyri góly a konečne sme zápas dohrávali v pohode. Tým sme našu úspešnú sériu natiahli na tri víťazstvá. V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas. Mikulášski chlapci sa veru nemali za čo hanbiť. Určite dôležitý bol náš úvodný gól, súper sa musel potom otvoriť. Taký bol aj zámer. V druhej polke to už bolo jednoduchšie, mali sme viac priestoru, čo sme dokázali aj využiť.“

V prvých siedmich zápasoch Ružomberčania sedemkrát skórovali, teraz im na rovnaký nástrel stačili tri kolá. „Stále som vravel, že hráme dobre, len že nedávame góly. Chvalabohu sa to otočilo. Teraz sme efektívni, čo nám prináša body, takže sme spokojní. Je to pre nás zároveň aj výzva, aby sme sa neuspokojili, pracovali ďalej a pokračovali v zbierané bodov.“

Čo sa týka statusu derby, Regáli osobitný charakter stretnutia dáko nevnímal, no priznal, že v šatni rezonoval. „Pre mňa to bolo trochu trochu iné, keďže nie som z tohto regiónu, ale z Prešova. V kabíne bolo cítiť, že nepôjde o bežný zápas. Veď niektorí chalani osobne poznajú hráčov Liptovského Mikuláša. V každom prípade stretnutie malo svoj náboj. Len škoda, že vonku nebudeme hrať v Mikuláši, ale v Poprade,“ dodal 27 – ročný zakončovateľ Ruže.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia