M. Regálimu to sype, už je 7 - gólový

M. Regálimu to "sype", už je 7 - gólový

RedakciaŠport16.10.2022

Ružomberskí futbalisti po dvoch víťazstvách (so Skalicou 2:0 a v Podbrezovej 2:0), nastupovali na včerajší duel proti Tatranu Liptovský Mikuláš s imperatívom pridať na pomyslenú reťaz aj tretie trojbodové ohnivko, lenže tento zámer im nevyšiel. Predovšetkým chýbal účinný recept na kompaktné zadné šíky hostí.

Určite sme chceli vyhrať. Územná prevaha bola na našej strane, ale nejaké šance neprichádzali. Vpredu to bolo veľmi husté. Snažili sme sa útoky dáko vykombinovať, ale nedarilo sa. Možno chýbala aj pomoc zo štandardných situácií, či strely z diaľky,“ konštatoval po stretnutí domáci kapitán Ján Maslo a vyjadril sa tiež k inkasovanému gólu z 29. min., ktorý po parádnej trefe dosiahol Václavík: „Hráč prešiel stredom do šestnástky. Tam si loptu zasekol a pekne ju obalil. Bola to taktická chyba z našej strany.“

Po stretnutí v ružomberskej kabíne mal dlhší a hlasitejší monológ tréner Peter Struhár. „Vysvetlili sme si určité veci, ktoré treba zlepšiť. Dúfam, že nám to len pomôže a že slová, ktoré v kabíne padli, si všetci zoberieme k srdcu a ďalší zápas vyhráme,“ prezradil J. Maslo.

V treťom zápase v rade včera skóroval ružomberský krídelník Martin Regáli, ktorý sa v tejto sezóne vyšplhal už na kótu siedmich presných nástrelov. „Za každý gól som vďačný, aj za každý ´bodík´, ktorému dopomôžem. Teraz to bol len jeden, čo sa nám máli,“ vyhlásil 29 – ročný, už 7 - gólový Regáli. „Ťažko sa mi tento zápas hodnotí, s výsledkom nie sme spokojní. Mužstvo malo stúpajúcu formu, čo sme chceli doma potvrdiť ziskom troch bodov. Žiaľ, nepodarilo sa. Neviem, či Mikuláš v prvom polčase, okrem gólovej strely, ešte niečo mal. No my sme do prestávky vôbec netrafili bránu, hoci bolo dosť dobrých náznakov. V každom prípade, derby sme mali lepšie zvládnuť a vyhrať. Futbal nebol dáko kvalitný, lenže na takomto teréne by dobrý výkon nepodala ani Barcelona,“ doplnil Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia