M. Ulík a M. Jánošík triumfovali v Slovenskom pohári

M. Ulík a M. Jánošík triumfovali v Slovenskom pohári

RedakciaŠport7.12.2020

Včera sa 4. kolom v Topoľčiankach skončil tento rok expresný Slovenský pohár v cyklokrose. V kategórii elite išlo zároveň o „podnik“ medzinárodného kalendára UCI, rangu C2.

Matej Ulík z Liptovskej Osady, ktorý v sobotu na rovnakej trati obhájil titul majstra republiky, prišiel do cieľa ako šiesty a druhý zo Slovákov, so sedemnásťsekundovým mankom na Ondreja Glajzu. „Chuť pretekať mi nechýbala, no môj výkon bol poznačený značnou únavou zo soboty. Trať bola suchšia ako deň vopred, takže celkove preteky boli rýchlejšie. Zišla sa aj slušná konkurencia, prvé dve priečky patrili Francúzom, došli tiež kvalitní pretekári z Čiech. Dosť zle som odštartoval, nejaké dve-tri kolá mi potom trvalo, kým som sa dostal do skupinky o 3. miesto. Až do posledného kola sme šliapali spolu, v záveru už nezostalo síl, aby sa dalo zareagovať. ´Majstrák´ ma poriadne vyšťavil, keď som nechal na trati všetko,“ uviedol 23 – ročný Ulík, člen českého Expres CZ - Scott Team – u Kolín, ktorý sa stal aj celkovým víťazom Slovenského pohára.

Cenu za rovnaký primát si z Topoľčianok odniesol tiež Milan Jánošík z Klubu nadšencov amatérskej cyklistky Ružomberok, ktorý ovládol kategóriu masters nad 50 rokov. „Po prestupe do vyššej kategórie som takúto úspešnú sezónu aj očakával. Veď súperov veľmi dobre poznám, viem akú výkonnosť dosahujú. S celou, hoci veľmi krátkou sezónou, som veľmi spokojný. Všetky štyri preteky boli vydarené a na pekných tratiach,“ vravel cyklistický veterán, ktorý žije v Liptovskej Lúžnej.

Z výsledkov: muži elite: 1. Morichon 57:45, 2. Mainguenaud 58:12 (obaja Francúzsko), 3. Řiman (ČR) 58:54, 5. Glajza (Auto Škoda Mladá Boleslav) 59:17, 6. M. Ulík (Expres CZ - Scott Team Kolín) 59:24, kadeti: 4. Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada), kadetky: 11. S. Bystričanová (SKC Liptovská Lúžna), masters „B“: 7. J. Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada), „C“: 1. M. Jánošík, 6. Kandera (Obaja KNAC Ružomberok), masters ženy: 2. P. Bystričanová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia