M. Ulík deviaty v rakúsku na cé jednotke

M. Ulík deviaty v rakúsku na "cé jednotke"

RedakciaŠport31.3.2022

Na medzinárodných pretekoch v cross country UCI C1 KTM Kamptal Trophy v rakúskom Langenloise Matej Ulík z Liptovskej Osady obsadil, v konkurencii 75 pretekárov zo siedmich krajín deviatu priečku.

Keby som stále šliapal na deviatej pozícii, tak by som dosiahnuté umiestnenie, vzhľadom na kvalitu štartovného poľa bral. Lenže, ak trištvrte trate jazdíte na piatom mieste, potom cítite určité sklamanie. Hlavne v poslednom okruhu mi trochu odišli sily a prepadol som nižšie. Škoda, že som sa neudržal medzi najlepšími. Len mimochodom, prvý a tretí v cieli patria do absolútnej svetovej desiatky,“ vravel člen českého Expres CZ – Tufo Team – u Kolín.

Ukrojili sme šesť okruhov a nastúpali 1200 m. Trať, ktorá viedla širokými cestami vo viniciach, bola fyzicky dosť náročná, ale technicky pomerne jednoduchá,“ uviedol 25 – ročný slovenský reprezentant, ktorého v sobotu čaká ďalší štart na podujatí C1 v rámci Českého pohára v Brne.

V Langenloise sa predstavil aj Kristián Jánošík (PRO efekt Team) z Liptovskej Lúžnej, ktorý prešiel cieľom ako 42.

Z výsledkov – muži elite: 1. Cink (ČR) 1:23:41, 2. Bair (Rak.) 1:24:13, 3. Kerschbaumer (Tal.) 1:26:05, 9. Ulík 1:28:19, 42. K. Jánošík 1:38:41 (obaja SR).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia