M. Ulík dvakrát vicemajstrom, ale chcel viac

M. Ulík dvakrát vicemajstrom, ale chcel viac

RedakciaŠport22.7.2020

V Selciach sa konali majstrovstvá Slovenska v horskej olympijskej disciplíne v MTB XCO, teda v cross – country a druhý deň patril shorttracku (XCC), rýchlostnej súťaži na krátkom okruhu.

Matej Ulík z Liptovskej Osady, ktorý jazdí za český Expres CZ Scott Team Kolín na domácom šampionáte dvakrát stál na druhom stupienku, keď za každým mu chrbát ukázal reprezentačný kolega Martin Haring z Dukly Banská Bystrica.

Na „klasike“ XCO prišiel Ulík do cieľa druhý so 7:35 min. stratou na víťaza. „Strieborná medaila je pekná, no nie som s ňou spokojný. Keď som si cez týždeň odskočil do Seliec na tréningy, veril som, že dá sa získať aj titul. Lenže v deň pretekov prišiel poriadny dážď a výsledkom bolo strašné blato, ktorým si Martin Haring lepšie poradil. Od polovice úvodného kola bol na čele, maximálne mu vyšla taktika, ktorú zvolil, že menej jazdil a viac bežal. Žiaľ, ja som až v strede pretekov presedlal na jeho štýl. Pochopil som, že na bicykli som pomalší ako na nohách. Skôr mi to pripomínalo cyklokros ako cross country, Šliapali sme zväčša na lúke, lesom veľmi trať neviedla,“ zhodnotil svoje vystúpenie na domácom šampionáte 23 – ročný Osaďan.

Kristián Jánošík medzi z Liptovskej Lúžne, ktorý je piaty štvrtý a v shorttracku (XCC) deviaty. U masters „C“ si v cross country vyjazdil Milan Jánošík z Klubu nadšencov amatérskej cyklistike Ružomberok,

Z výsledkov: muži elite – MTB XCO: 1. Haring (Dukla Banská Bystrica) 1:25:45,67, 2. Ulík (Expres CZ Scott Team Kolín) 1:33:20,95, 5. K. Jánošík (PROefekt team) 1:41:57,86, MTB XCC: 1. Haring 27:09,11, 2. Ulík 27:56,95, 9. K. Jánošík 32:02,64.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia