M. Ulík na Európe na začiatku druhej polky výsledkovej listiny

M. Ulík na "Európe" na začiatku druhej "polky" výsledkovej listiny

RedakciaŠport16.8.2021

Včera na majstrovstvách Európy v cross country v Novom Sade Matej Ulík z Liptovskej Osady skončil na 39. mieste. Medzi „eliťákmi“ štartovali dvaja Slováci, pričom druhým bol Martin Haring z Dukly Banská Bystrica, ktorému patrila 52. pozícia. Titul získal Švajčiar Lars Forster.

Konečná priečka vo výsledkovej listine nie je zlá, veď na šampionáte sa zišla kompletná špička nášho kontinentu. Keby som skončil okolo tridsiateho miesta, bolo by to krajšie. Nebol som však spokojný so svojim výkonom,“ rozprával 24 – ročný Osaďan.

Nášmu reprezentantovi veľmi nesadol mestský profil, keďže sám je skôr technickým typom jazdca. „Moje vystúpenie ovplyvnilo viac faktorov. Predovšetkým trať, ktorá bola dosť špecifická, žiadna klasika cross country, ale rýchly okruh po tamojších hradbách. Určite svoje urobila tiež teplota, veď ortuť atakovala 39 stupňov. Horúčava bola naozaj príšerná. Najprv som sa držal na konci tretej desiatky, lenže ďalej telo nebolo schopné akceptovať nasadené tempo. V úvode som trochu prepálil a potom sa organizmus z toho spamätovával. Na konci išlo v prvom rade o to, aby som došiel do cieľa. Dáko predbiehať sa ani nedalo,“ opísal svoj boj Ulík, člen českého Expres CZ – Tufo Team – u Kolín.

Zo sedemdesiat pretekárov plný počet kôl v druhej najväčšej srbskej metropole odkrútilo 43 štartujúcich.

V nedeľu by som mal cestovať do talianskeho Val Di Sole, kde sa bude 25. - 28. augusta konať svetový šampionát,“ načrtol Ulík svoj najbližší plán.

Z výsledkov: 1. Forster (Šv.) 1:26:30, 2. Cartstensen (Dánsko) 1:26:33, 3. Colombo (Šv.) 1:26:34, 39. Ulík (SR) 1:34:21.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia