M. Ulík na sveťáku šesťdesiaty tretí

M. Ulík na "sveťáku" šesťdesiaty tretí

RedakciaŠport5.7.2021

Matej Ulík z Liptovskej Osady na včerajších pretekoch Svetového pohára Mercedes-Benz UCI MTB World Cup vo francúzskom Les Gets v konkurencii 106 pretekárov obsadil 63. miesto. Zvíťazil Švajčiar Mathias Flueckiger

S predvedeným výkonom som spokojný, aj čo sa týka techniky jazdy. Lepšie umiestnenie mi však zobral pád pred posledným kolom. Vtedy som šliapal na nejakej 55. pozícii a ešte nejaké zlepšenie bolo reálne,“ uviedol 24 – ročný slovenský reprezentant.

Ulík sa na trati postupne posúval vyššie, lenže slušne „rozbalený“ kros nemohol dotiahnuť do úspešného konca. „Dosť som stratil na štarte, keď tesne predo mnou spadli niekoľkí jazdci. Úvodné kolo som uzatváral asi na 85. priečke, no potom to bolo čoraz lepšie a lepšie. Žiaľ, prišiel dosť nepekný pád. Bicykel mi vletel do ryhy a mňa prehodilo cez riadidlá. Skončil som v jame, pričom odniesol si to malíček na ruke. V tejto chvíli sám neviem, či je len vykĺbený, alebo zlomený. Skončil som s mínus jedným kolom. Nebyť tejto patálie, určite by som mal vo výsledkoch plný počet okruhov,“ dozvedeli sme sa ďalej.

Z nedele na pondelok sa Ulík presunul do talianskych Álp, do dedinky Treppale, kde ho čaká dvojtýždňové sústredenie. „Presun bol dosť dlhý, keďže prišli sme pred tunel, ktorý už bolo zatvorený, šesť hodín sme spali v aute. Momentálne sa nachádzam v nadmorskej výške 2100 m, čo organizmus cíti. Trochu sa mi točí aj hlava,“ dodal náš horský cyklista.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia