M. Ulík na záver kempu šestnásty

M. Ulík na záver kempu šestnásty

RedakciaŠport15.3.2021

Cez víkend sa horský cyklista Matej Ulík z Liptovskej Osady postavil v Turecku na štart dvoch podujatí UCI C1.

Sobotňajšie preteky Justiáno Hotel MTB Cup boli jeho šieste počas pobytu pri Stredozemnom mori a prvé, čo nedokončil. „Odštartoval som pomerne dobre, no ďalej to nebolo tak, ako som si predstavoval. Preto som si povedal, že radšej odstúpim a ušetrím sily na nedeľu,“ objasnil svoje vzdanie sa jazdec českého Expres CZ-Scott Team Kolín.

Na druhý deň Ulík skončil šestnásty na „podniku“ Alanya Avocado MTB Cup v konkurencii 54 jazdcov z dvanástich krajín (Francúzsko, Poľsko, Rusko, Ukrajina, Švédsko, Maďarsko, Švajčiarsko, Kazachstan, Česko, Bulharsko, Slovensko a Turecko). „Pocity sú takú zmiešané,“ vyhlásil náš reprezentant. „Celú trať som poctivo odmakal, bol to určite veľmi dobrý výkon. Môžem byť s ním spokojný, ale s konečným výsledkom nie. Všetky šance na popredné umiestnenie padli už v úvodnom kole, keď ma stopol defekt. Žiaľ, bola to vyložene moja chyba, na tom istom mieste som koleso ´pichol´ už pred dvomi týždňami,“ vysvetľoval Ulík.

Do posledného štartu v krajine polmesiaca 23 – ročný Lipták vkladal nemalé nádeje, s teplom sa chcel rozlúčiť top jazdou. „Áno, mal som iný plán,“ pritakal Ulík. „Hneď na začiatku som sa ocitol takmer až na konci. Potom som šliapal, išiel dopredu, lenže pelotón už bol poriadne roztiahnutý. Viac sa nedalo vydolovať. Nebyť technického problému, verím, že by to bola prvá päťka. Najlepší traja pretekári mali vpredu náskok, ďalšie miesta však boli otvorené.“ Druhý Slovák, lanský majster Slovenska v cross country, Martin Haring z Banskej Bystrice preteky nedokončil.

Dnes sa Ulík vracia z tureckej destinácie, s ktorou spojil svoju prípravu na hlavnú sezónu od 12. februára, domov. „Určite to bol užitočný pobyt. Pomerne dlhý, no celkom rýchlo mi ušiel. V závere začal medzi prítomnými cyklistami strašiť covid, takže už to bolo trochu stresujúce.“

Alanya Avocado MTB Cup – výsledky: 1. Koretzky (Fr.) 1:13:52, 2. Wawak (Poľ.) 1:14:04, 3. Ivanov (Rus.) 1:14:41, 16. Ulík (Slov.) 1:18:57.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia