M. Ulík opäť republikovým šampiónom v cyklokrose

M. Ulík opäť republikovým šampiónom v cyklokrose

RedakciaŠport6.12.2020

V prvom kole Slovenského pohára v cyklokrose v Trnave skončil Matej Ulík z Liptovskej Osady, vo farbách českého klubu Expres CZ - Scott Team Kolín, v kategórii elite zo Slovákov tretí za Ondrejom Glajzom (Auto Škoda Mladá Boleslav) a Jakubom Kurtym (CK CYKLOGLAJZA Banská Bystrica). Na druhom pohárovom „podniku“ v Podbrezovej už preskočil Kurtyho. V sobotu Topoľčiankach, kde sa išlo tretie kolo, ktoré zároveň malo punc majstrovstiev republiky, 23 – ročný Osaďan svoju postupku zavŕšil. Medzi „eliťákmi“ bol najrýchlejší, čím obhájil lanský titul. Napriek tomu, že tohtoročnú domácu sezónu po cross coutry programe skoro zabalil. „Pocity sú úžasné. Musím sa priznať, je to pre mňa milé prekvapenie. V deň pretekov som sa už cítil dobre, ale ak by sa ma v piatok niekto spýtal, čo čakám, dostal by odpoveď, že titul isto nie,“ povedal pre náš portál šťastný staronový slovenský šampión Matej Ulík.

Medzi kadetmi si skvelú striebornú medailu vyjazdil Ján Vierik z Liptovskej Osady. Pätnásťročný talent o 25 sekúnd zaostal za Matthiasom Schwarzbacherom z Podbrezovej, ktorý už má za sebou aj medzinárodné štarty.

V kategórii masters „C“ (nad 50 rokov) triumfoval, rovnako ako v prvých dvoch pohárových pretekoch, Milan Jánošík (Klub nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok) s náskokom 1:25 min., pred Pavlom Havrilom (Rapid Bratislava). Cenná je tiež piata priečka Lúžňana Mareka Bystričana v najsilnejšej veteránskej spoločnosti „A“ (od 30 do 39 rokov), ktorú ovládol majster sveta masters z roku 2018 Milan Barényi (Trek KCK Oslany). Petronela Bystričanová z Liptovskej Lúžnej štartovala jediná medzi veteránkami.

Z výsledkov – muži elite: 1. M. Ulík ( Expres CZ - Scott Team Kolín) 1:01:14, 2. Kurty (CK CYKLOGLAJZA Banská Bystrica) 1:03:51, 3. O. Glajza (Auto Škoda Mladá Boleslav) 1:03:51, kadeti: 2. Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada), kadetky: 7. S. Bystričanová (ŠKC Liptovská Lúžna), master „A“: 6. Bystričan (ŠKC Liptovská Lúžna), „B“: 6. Hulej (KNAC Ružomberok), 8. J. Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada), „C“: 1. M. Jánošík, 5. Kandera (obaja KNAC Ružomberok), ženy masters: 1. P. Bystričanová (ŠKC Liptovská Lúžna).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia