M. Ulík po sveťáku skúsi cestné preteky

M. Ulík po "sveťáku" skúsi cestné preteky

RedakciaŠport17.6.2021

Na podujatí Svetového pohára Mercedes-Benz v MTB cross country v rakúskom Leogangu slovenský reprezentant Matej Ulík z Liptovskej Osady, jazdiaci sa český Expres CZ-Scott Team Kolín, v konkurencii 109 pretekárov skončil na 70. priečke.

Nie je to zlé, s predvedeným výkonom som bol vcelku spokojný, ale s umiestnením sa nemôžem chváliť. Treba však podotknúť, že na štarte bola absolútna svetová špička, vyše sto skvelých horských cyklistov. Pri mojom štartovnom čísle 90, sa veľmi ťažko posúvalo dopredu. Žiaľ, stále Medzinárodná cyklistickáúnia (UCI) nejde podľa aktuálneho renkingu, ale platí starý z roku 2020 spred korona pauzy. Nuž a v ňom som nestál najlepšie,“ rozprával Ulík.

Dvadsaťštyriročný Osadaň sa dopredu musel prebíjať takmer úplne zozadu. „Hneď po štarte som si udržal svoju pozíciu a neprepadol som sa ani o jeden ´flek´. Počas úvodného okruhu sa mi podarilo ísť vyššie o dvadsať miest, lenže stálo to strašne veľa síl. Časy, za ktoré som dával jednotlivé kolá, boli na úrovni súperov okolo ´päťdesiatky´. Keby človek odpálil niekde spredu, mohlo to byť aj celkove okolo tohto miesta. Pohľad na výsledkovú listinu by bol určite krajší.“

Na Slovensku teraz „horáky“ majú v termínovej listine dlhšiu pauzu. Ulík, ktorý tento týždeň absolvuje sústredenie v Čechách, v sobotu sprobuje jemu nie veľmi blízku cestu. „Chystám na Krakonošův cyklomaratón, je to 142 km trať s prevýšením 2419 m. Nielen dĺžkou, no i profilovo mimoriadne náročná trasa, ale celkom mi to padne vhod. Potrebujem sa trochu rozjazdiť. Už vlani som bol na týchto pretekoch a páčilo sa mi. Ďalší víkend ma čaká Český pohár opäť v cross country,“ pripojil náš „biker“.

Z výsledkov – muži elite: 1. Flueckiger (Švajčiarsko) 1:15,50, 2. Cink (ČR) 1:16:04, 3. Cooper (Nový Zéland) 1:16:35, 70. Ulík (SR) 1:16:35.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia