M. Ulík po svetovom šampionáte smutný, piesok mu pokazil plány

M. Ulík po svetovom šampionáte smutný, piesok mu pokazil plány

RedakciaŠport1.2.2021

Na majstrovstvách sveta v cyklokrose v belgickom Oostende sa včera (31. januára) išla mužská kategória elite. Štvrtý titul a tretí v rade získal Holanďan Mathieu van der Poel. Zo Slovákov 37. skončil Ondrej Glajza, štyridsiata priečka patrila Matejovi Ulíkovi z Liptovskej Osady a štyridsiata tretia Jakubovi Kurtymu.

Dnes o jedenástej som prišiel domov, cestovali sme celú noc, z dejiska pretekov sa vyrazilo včera o sedemnástej hodine,“ zvestoval nám na úvod Ulík, člen českého Expres CZ – Tufo Team – u Kolín.

So svojim výkonom 23 – ročný slovenský reprezentant bol absolútne nespokojný. „Nič moc. Naopak, veľké sklamanie. Kvôli pieskovej pasáži som ale na viac nemal,“ smutno konštatoval Ulík. „V Belgicku a v Holandsku je spravidla piesok súčasťou trate, no v našich podmienkach nemáme možnosti na podobnom povrchu sa ani pripravovať. Na tréningoch to bolo ešte celkom v pohode, lenže na pretekoch technicky úplne zle. Aj preto, že podklad sa diametrálne zmenil. Kým predtým bol piesok suchý, alebo totálne mokrý, v nedeľu zmrzol. So špecifickými podmienkami som sa nedokázal zžiť. Hneď v úvodnom okruhu, pri schádzaní z mosta, prišiel pád, keď som preletel cez riadidlá a tým klesol na poslednú priečku. Celkove oproti súperom som toho strašne veľa nabehal. Predsa, jazda na bicykli je vždy rýchlejšia.“

Belgickým vystúpením Ulík „zapichol“ cyklokrosovú sezónu a už zase musí myslieť na „horáky“. „Tento týždeň budem mať voľnejší, no ďalší už začnem prípravu na súťaže v cross country. Ak sa nič nepredvídané nevyskytne, 12. februára by sme mali odletieť do Turecka, kde sú v pláne i nejaké preteky. Ráta sa s mesačným pobytom. Lenže uvidíme, ako sa celá situácia vyvinie, keďže v Európe krajiny vo veľkom zatvárajú hranice a rušia lety,“ načrtol čo - to do najbližších dní dvojnásobný slovenský šampión (2019 a 2020) v cyklokrose.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia