M. Ulík pohodlne presedlal z cyklokrosu na horáky

M. Ulík pohodlne presedlal z cyklokrosu na "horáky"

RedakciaŠport21.2.2019

Matej Ulík z Liptovskej Osady dobre spravil, že si ešte predĺžil zimnú cyklistickú sezónu. Po štarte na majstrovstvách sveta v cyklokrose dánskom Bogense, kde dosiahol najlepšie umiestnenie zo Slovákov, od minulej sezóny člen českého klubu Expres CZ Scott Team Kolín, sa presunul do Grécka na ostrov Salamina, kde absolvoval dvoje etapových pretekov kategórie UCI S1 na horských bicykloch.

Išlo o body do rankingu, ktorý ´rozdelí´ jednotlivým krajinám miestenky na najbližšie olympijské hry,“ vysvetľoval po návrate domov 22 – ročný Lipták. „V tomto rebríčku som bol doposiaľ tretí zo Slovákov, ale štarty v Grécku ma posunuli na druhú pozíciu za Martina Haringa z Banskej Bystrice.“

Náš reprezentant na prvom podujatí (oba pozostávali zo štyroch etáp) skončil na 20. mieste, za ktoré „zinkasoval“ šestnásť bodov. Na druhých pretekov si vyjazdil skvelú štrnástu priečku a tá mala benefit ďalších 28 bodov do OH rankingu.

Sú to veľmi pekné umiestnenia, no čakal som ešte väčší bodový zisk, lenže v inej, skromnejšej konkurencii. Nerátali sme, že do Grécka zavíta takmer celý svet. Štartovala celá plejáda účastníkov olympijských hier. Prišli Američania, Kanaďania, Taliani, Rusi, Belgičania, Nemci... Bolo to mimoriadne, až neskutočne nabité,“ rozprával M. Ulík.

Jednoznačne lepšie mi vyšiel druhý ´etapák´, na prvom som sa trochu aj testoval, čo si vlastne môžem dovoliť. Celkové pocity sú iba príjemné. Možno som urobil tiež prvý malý krôčik k mojej účasti na Olympijských hrách 2020 v Tokiu,“ doplnil skromný a ctižiadostivý „biker“ z Liptovskej Osady.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia