M. Ulík prvý raz v kariére nastúpi proti P. Saganovi

M. Ulík prvý raz v kariére nastúpi proti P. Saganovi

Ján SvrčekŠport11.8.2023

Zajtra (12. augusta) je na cyklistických majstrovstvách sveta v škótskom Glasgowe na programe aj olympijská disciplína cross country. Slovensko bude mať na štarte úradujúceho majstra republiky Mateja Ulíka z Liptovskej Osady a našu cyklistickú legendu Petra Sagana.

Áno, doteraz som bol v tejto sezóne u nás najlepší, no práve do horskej cyklistiky prestúpil Peter Sagan, ktorý ešte pred pár dňami absolvoval na ceste Tour de France. Takže, s najväčšou pravdepodobnosťou ma vystrieda na pozícii jednotky. Vôbec prvý raz sa s ním stretnem. Sám som zvedavý, čo Sagan v tejto disciplíne predvedie,“ povedal pre náš portál Ulík, člen českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín.

Dvadsaťšeťročného Liptáka čaká zajtra extra sústo. „Svetový šampionát je druhým najvýznamnejším podujatím po olympijských hrách. V Glasgowe sa zišla svetová elita. Skončiť prvej tridsiatke je mimoriadne ťažké, no ďalšie priečky, ak sa bude dariť, by už mohli byť ´hrateľné´. Samozrejme, som pripravený vydať zo seba všetko,“ doložil náš reprezentant.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia