M. Ulík rok súťažne zavŕšil v Belgicku a nový otvorí v Holandsku

M. Ulík rok súťažne zavŕšil v Belgicku a nový otvorí v Holandsku

RedakciaŠport1.1.2022

Som v Belgicku a práve som skončil tréning,“ povedal nám dnes popoludní do telefónu trojnásobný slovenský šampión Matej Ulík z Liptovskej Osady.

Člen českého Expres CZ Tufo Team - u Kolín 28. decembra letel do Bruselu a vo štvrtok sa postavil na štart Belgického pohára so statusom podujatia UCI C1. „Boli to preteky v Loenoute, kde som skončil na 49. mieste. Hoci nešlo o Svetový pohár, konkurencia bola poriadna. Keďže tu počty nie sú obmedzené, prišli nielen jazdci, čo chodia na ´sveťáky´, no i ďalší výborní pretekári. Všetkých nás bolo okolo deväťdesiat päť. Zo Slovákov ešte medzi ženami štartovala kolegyňa z reprezentácie Tereza Kurnická,“ vysvetľoval 24 – ročný slovenský reprezentant.

„Vzhľadom na to, že naposledy som súťažil 19. decembra 2021, už som potreboval nejaký štart. Moja jazda nebola síce ideálna, ale cítil som, zase nejaký potenciál v nohách a už treba formu azda len vyladiť. Mám pocit, že sa to uberá správnym smerom,“ pokračoval Ulík.

Osadský „biker“ mal včera Silvester ako bežný deň, pričom už myslel hlavne na zajtrajšie podujatie Svetového pohára v holandskom Hulste. „Nič mi tu ani nepripomenulo, že je posledný deň kalendárneho roka. Takisto dnes je to bez oslavy Nového roka. Oba dni som využil predovšetkým na tréningy. Podmienky sú priaznivé, ortuť v teplomere vystúpila aj na 14-15 stupňov,“ dodal Matej Ulík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia