M. Ulík sa chystá do Belgicka a Holandska

M. Ulík sa chystá do Belgicka a Holandska

RedakciaŠport26.12.2021

Dnes (26. decembra) sa trojnásobnému majstrovi republiky v cyklokrose Matejovi Ulíkovi črtal štart na Svetovom pohári v belgickom Dendermonde. Náš špičkový „biker“ napokon zostal doma v Liptovskej Osade, kde trávi Vianoce v kruhu svojej rodiny.

Pred týždňom Ulík absolvoval prvé podujatie Svetového pohára v aktuálnej sezóne, keď v Namure (Bel.) obsadil 43. priečka. „Neboli to najvydarenejšie preteky, na víťaza som mal mínus tri kolá. Ten okruh nebol síce dáky dlhý, ale aj tak je to dosť. Sčasti i preto som sa rozhodol neisť do Dendermondu. Navyše na tamojšej trati zvykne bývať také blato, že sa skôr behá, než jazdí na bicykli, čo nie je moja parketa,“ vravel člen českého Expres CZ Tufo Team - u Kolín.

V dolnom Liptova má momentálne slovenský reprezentant dosť zložité podmienky na prípravu, no borí sa s nimi ako vie. „Najprv mrazy, potom snehová nádielka, takže vonku sa nedá ani jazdiť. Šliapem akurát na trenažéri, zaradil som tiež skialp a beh. Avšak potreboval by som krútiť na klasickom bicykli. To mi dosť chýba.“

Ešte tento rok by sa predsa Ulík mal vrátiť do Belgicka. „Odlet je naplánovaný na 29. decembra a na druhý deň sú preteky kategórie UCI C1 a 2. januára ´sveťák´ v holandskom Hulste,“ dodal 24 - ročný Osaďan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia