M. Ulík sa stal víťazom Zlatého pedála vo svojej disciplíne

M. Ulík sa stal víťazom Zlatého pedála vo svojej disciplíne

RedakciaŠport3.3.2022

Slovenský zväz cyklistiky dnes oficiálne vyhlásil výsledky 42. ročníka ankety Zlatý pedál. Dvanástykrát absolútnym víťazom ankety sa stal Peter Sagan, ktorý triumfoval aj v kategórii cestná cyklistika. Ocenenie najlepší cyklokrosár patrí Matejovi Ulíkovi z Liptovskej Osady, ktorý jazdí za český Expres CZ-Scott Team Kolín.

Priznám sa, vôbec o tom neviem, ešte mi to nikto neoznámil. Ste prví. Ani som nebol pozvaný na žiadne oficiálne vyhlásenie výsledkov,“ povedal nám 24 – ročný Osaďan, ktorý túto kategóriu na ´pedáli´ ovládol už aj v roku 2019.

Ulík sa tretí raz za sebou stal slovenským šampiónom v cyklokrose. „Tento titul, tiež pekné umiestnenia na začiatku sezóny na medzinárodných pretekoch v Turecku a jedno tretie miesto na Českom pohári, podujatí UCI C1, radím k svojim najlepším výsledkom minulého roka,“ pokračoval slovenský reprezentant, ktorý dosiahol aj veľmi slušné 29. miesto v kategórii elite na svetovom šampionáte v USA.

Matej je momentálne doma, no opäť sa chystá za hranice, pričom sa už hotuje na sezónu horských bicyklov. „Mám za sebou dvojtýždňové sústredenie v Španielsku, z ktorého som sa vrátil v pondelok. Najbližší pondelok odlietam do Turecku, kde ma čakajú aj prvé preteky v tomto roku v MTB cross country. Sezóna u nás sa začína Slovenským pohárom 24. apríla a Český pohár 2. apríla,“ doplnil Ulík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia