M. Ulík sa vrátil na trón, M. Jánošík tiež rozšíril svoju zlatú zbierku

M. Ulík sa vrátil na trón, M. Jánošík tiež rozšíril svoju zlatú zbierku

Ján SvrčekŠport27.11.2023

Vlani, kvôli vážnym zdravotným patáliám, zápalu srdcového svalu, Matej Ulík z Liptovskej Osady bol nútený vynechať kompletnú cyklokrosovú sezónu, a tak ani nemohol na dovtedajšiu majstrovskú reťaz k trom článkom (2019, 2020 a 2021) pridal aj štvrtý. Po ročnej pauze sa tak v sobotu (25. novembra) stalo. Člen Expres CZ-Scott Team – u Kolín v Žiari nad Hronom, kde sa zároveň konalo aj 8. kolo Slovenského pohára, opäť získal republikový primát, s takmer minútovým náskokom pred Samuelom Kováčom z Liptovského Hrádku, ktorý jazdí za Cycling Academy Trenčín.

Dopadlo to najlepšie ako mohlo. Netajím, keďže počas celej sezóny ma na Slovensku nikto nezdolal, víťazstvo som očakával. Bolo by zlé nepotvrdiť aktuálne postavenie aj na domácom vrchole,“ vravel 26 – ročný Osaďan, ktorý triumfoval spôsobom štart – cieľ. „Nebolo to však úplne jednoduché. Tvrdý podklad sa podpísal pod strašne rýchlu trať. Preto bol dosť problém urobiť zásadný a rozhodujúci únik. No hneď po štarte, sa mi podarilo odskočiť o desať-pätnásť sekúnd. Lenže potom som svoje plus navyšoval len tak o sekundu-dve. Až posledné tri-štyri kolá pred cieľom sa mi podarilo náskok natiahnuť."

Na druhý deň, teda včera, národný pohár v Žiari nad Hronom pokračoval posledným 9. kolom, aj so statusom medzinárodného podniku UCI C2. Na tomto fóre Ulíkovi patrila druhá priečka za Poliakom Marekom Konwom, ktorý háji farby českého zamestnávateľa TJ Auto Škoda Mladá Boleslav. „Druhý raz ma tento jazdec zdolal, pred týždňom v Šamoríne. Teraz som bol ale trochu sklamaný, chcel som ho viac potrápiť. Lenže po sobote bolo cítiť, že chýba aj energia,“ pripojil Ulík.

V kategórii masters C (nad 60 rokov) po oba pohárové dni triumfoval Milan Jánošík z Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok. „Presne si nepamätám, koľko mám celkove titulov v cyklokrose, alebo v cross country. Medzi šesťdesiatnikmi je to však môj štvrtý. Na blate to však nebolo vôbec ľahké. Nehovoriac už o zime a vetre. Veru, poriadne sme vymrzli. Zvládol som však aj svoj druhý vrchol roka, prvým bol tiež víťazný MTB maratón v Košiciach,“ dal sa počuť M. Jánošík.

Z VÝSLEDKOV

8. kolo Slovenského pohára, zároveň M SR - muži elite: 1. Ulík (Expres CZ-Scott Team Kolín) 1:04:35, 2. Kováč (Cycling Academy Trenčín) 1:05:32, 3. Michalec (Climberg Sport Team) 1:06:27, masters C: 1. M. Jánošík 40:38, 2. Hulej 42:24 (obaja KNAC Ružomberok).

9. kolo Slovenského pohára, zároveň podujatie UCI C2 – muži elite: 1. Konwa (Poľsko) 1:00:36, 2. Ulík 1:01:38, 3. Garnek (Poľsko) 1:02:30, masters C: 1. Jánošík 41:20, 2. Hulej 43:06.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia