M. Ulík štartoval na Európe

M. Ulík štartoval na "Európe"

Ján SvrčekŠport14.5.2024

Slovenský reprezentant v cross country a v cyklokrose Matej Ulík z Liptovskej Osady na majstrovstvách Európy v horskej cyklistike v rumunskom Cheile Gradiste skončil v kategórii elite na 30. mieste. Kontinentálny titul získal Talian Simone Avodeto.

Ja som spokojný. Byť v top tridsiatke považujem za dobrý výsledok. Dlho som sa na trati pohyboval okolo 25. miesta, lenže v závere už trochu odchádzali sily, čo ma v poslednom čase prenasleduje. Preto som v konečnom poradí o pár priečok spadol,“ rozprával 27 – ročný Ulík.

Čo sa týka vytýčeného okruhu, nebola to vôbec jednoduchá záležitosť, ale náš pretekár sa vyhol nejakým technickým zádrhom. „Išlo o dosť extrémnu trať. Navyše celý čas pršalo a bolo dosť zima. Teplota dosahovala len plus dva stupne. Zdolať bolo treba i kamenisté pasáže. Keď sa tam nanosilo blato, povrch sa stal dosť nepríjemný. V horskom prostredí svoje robila aj nadmorská výška, cez 1300 metrov,“ vysvetľoval jazdec Expres CZ-Scott Team – u Kolín.

Ulík momentálne cíti slušnú „fazónu“. „Netajím, dobre sa mi jazdí. Pred týždňom som na Českom pohári, so statusom UCI C1 v Touškove skončil šiesty a predtým to boli dve pódiové umiestnenia, prvá a druhá priečka na pretekoch rovnakého rankingu v Srbsku,“ dodal náš biker.

Z výsledkov ME – kategória muži elite: 1. Avodento (Tal.) 1:14:57, 2. Andreassen (Dán.) – 0,50, 3. Schelb (Nem.) – 1,07, 30 Ulík (SR) – 8,53.

Foto: mtbbiker.sk

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia