M. Ulík štartoval na sveťáku v Taliansku

M. Ulík štartoval na "sveťáku" v Taliansku

RedakciaŠport11.4.2021

Na pretekoch Marlene Südtirol Sunshine Race v Taliansku, ktoré mali punc Svetového pohára v MTB cross country, slovenský reprezentant Martin Ulík z Liptovskej Osady v konkurencii 230 jazdcov obsadil 62. miesto.

Nie je to super výsledok, no so zreteľom na konkurenciu, aká sa tu zišla ani žiadna tragédia. Viac - menej so svojim výkonom som spokojný, až na nejaké úseky na trati, hlavne v strmých kopcoch som sa trápil,“ vravel náš 24 – ročný horský cyklista.

Konkurencia sa stretla ako hrom, navyše štartovné pole bolo aj mimoriadne početné. „Dorazila kompletná najlepšia svetová desiatka, pričom aj z ďalších špičkových pretekárov málokto chýbal. V prvom kole bol trochu chaos, ešteže som som neštartoval úplne zozadu. Stačilo, že niekto spravil chybu, napríklad pri výjazde a ďalší desiati boli nútené zosadnúť z bicykla a ho obiehať. Sám som to zažil na vlastnej koži,“ pokračoval Ulík. „Čo sa týka okruhu, okrem už spomínaného poriadneho ´stupáka´, nechýbal ani dlhý zjazd, tiež rovina a technické pasáže. Taká klasická cross country trať.“

V Taliansku sa predstavil aj ďalší cyklista z nášho okresu Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, ktorý jazdí za PRO efekt team, a skončil 140.

Osaďan do štvrtku sa bude pripravovať so slovenskou reprezentáciou v Taliansku a potom je v pláne odlet do Rakúska. „V Rakúsku sú v nedeľu preteky, zatiaľ sme však pod čiarou, pretože neskoro išla prihláška. Momentálne kalendár je veľmi skromný, viaceré podujatia kvôli pandémii odpadli. Takže, keď sa niečo deje, záujem je enormný,“ dodal Matej Ulík.

Z výsledkov: 1. Flueckiger 1:23:38, 2. Schurter 1:23:42 (obaja Švaj.), 3. Marotte (Fr.) 1:23:49, 62. Ulík 1:30:49, 140. K. Jánošík – 2 kolá (obaja SR).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia