M. Ulík tretí na podujatí C1 UCI

M. Ulík tretí na podujatí C1 UCI

RedakciaŠport27.4.2022

V úvodnom kole Slovenského pohára v cross country s názvom Turieckap v Turčianskych Tepliciach, ktoré malo aj medzinárodný punc, v kategórii elite Matej Ulík z Liptovskej Osady preťal cieľ na veľmi peknom 3. mieste, keď zvíťazil Poliak Bartlomiej Wawak, pred Čechom Filipom Heltom. Ďalší Slovák Jakub Jenčuš (PROefekt Across CST team) skončil štrnásty. Tretím najlepším domácim jazdcom bol na 22. priečke Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, ktorý takisto háji farby PROefekt teamu.

Išlo o ´cé jednotku´ Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá prilákala aj veľmi slušnú zahraničnú účasť. Víťazom sa stal desiaty najlepší horský cyklista sveta,“ rozhovoril sa Ulík. „Dosiahnuté umiestnenie ma určite potešilo, pričom bolo aj akousi satisfakciou za predchádzajúci deň, keď ma na Českom pohári v Touškove zradila prehadzovačka. V Turčianskych Tepliciach som nastúpil na štart po dlhej štreke z Čiech. Od začiatku som šliapal na tretej pozícii. Potom sa na mňa dotiahol kolega z reprezentácie Martin Haring, ktorý neskôr pre technické problémy na bicykli vzdal a Poliak Krzysztof Lukasik, ten napokon skončil štvrtý. Do posledného kola som jazdil spolu s Lukasikom, až tam sa mi podarilo získať mierny náskok a udržať ho až do cieľa. Tým mi do svetového rebríčka pribudlo cenných tridsať bodov.“

Člen Expres CZ-Tufo Team – u Kolín sa ešte vrátil aj k smoliarskym pretekom v Čechách. „Jazdil som v skupine, ktorá bojovala o piate miesto, lenže bol som nútený zastať v depe. Bola z toho strata asi dve minúty. Problém tkvel v jednej ´šróbe´, čo bola pre mňa ťažko vysvetliteľná záhada. Po návrate na trať som sa ocitol až na 30. mieste. Pokračovať v pretekoch bolo veľmi náročné, hlavne čo sa týka hlavy, avčak z hľadiska celkového hodnotenia Českého pohára je každý bod dobrý.“

V Turčianskych Tepliciach svoju tohtoročnú MTB XCO ouvertúru absolvoval junior Ján Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada) a celkove došiel šestnásty a štvrtý zo slovenských cyklistov.

Z výsledkov – muži elite: 1. Wawak (Poľ.) 1:20:44,8, 2. Helta (ČR) 1:22:44,2, 3. Ulík (SR) 1:24:19,5, 22. K. Jánošík (SR) 1:32:58,2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia