M. Ulík v  Belgicku  v nedeľu jazdil pohár a  teraz sa hotuje na svetový šampionát

M. Ulík v Belgicku v nedeľu jazdil "pohár" a teraz sa hotuje na svetový šampionát

RedakciaŠport25.1.2021

Mateja Ulíka z Liptovskej Osady, ktorý jazdí za český Expres CZ – Tufo Team Kolín, čaká v nedeľu štart na majstrovstvách sveta v cyklokrose v belgickom Ostende.

Včera po pretekoch Svetového pohára v Overijse, sme sa sem presunuli, bola to len hodina cesty. Ide o mesto na pobreží Severného mora,“ zvestoval nám do telefónu 23 – ročný slovenský reprezentant.

Samozrejme, zvedaví sme boli aj na posledný „sveťák“ aktuálnej sezóny. „V konkurencii 64 pretekárov zo štrnástich krajín som skončil na 44. mieste. V Overijse sa však zišla absolútna svetová špička. Vyhral domáci Wout van Aert a druhý bol Holanďan Mathieu van der Poel. Títo dvaja jazdci suverénne ovládli aj celkové poradie Svetového pohára. V prvej ´polke´ pretekov som sa držal na nejakej 35. priečky a aj pocitovo to bolo fajn. Potom prišli chyby, defekt a postupne som sa prepadával. Z ôsmich kôl som absolvoval len päť, organizátori mali veľmi prísne kritéria, na základe ktorých sťahovali cyklistov z trasy. Už 23. v poradí mal o kolo menej. Čo sa týka trate, bola blatistá, kopcovitá, naozaj dosť náročná. S tým som však nemal žiadny problém, mne sa práve takéto podmienky páčia,“ opísal Ulík svoje vystúpenie. Len mimochodom zo Slovákov bol najlepší, keď Ondrejovi Glajzovi vo výsledkovej listine patrilo 51. a Jakubovi Kurtymu 59. miesto.

Dnes poobede si už bol Ulík i s ďalšími dvomi slovenskými „eliťákmi“ v dejisku svetového šampionátu zatrénovať. „Je tu také neustálené počasie, ako pri mori. Raz svieti slnko, no potom zase sneží, alebo prší,“ dozvedeli sme sa. Nedeľu Osaďan spája so smelým plánom. „Chcel by som odjazdiť všetky kolá. Ak sa to podarí, budem spokojný,“ pripojil Matej Ulík, ktorý konkrétne umiestnenie nespomínal.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia