M. Ulík v Brne šiesty

M. Ulík v Brne šiesty

RedakciaŠport6.4.2022

Osaďan Matej Ulík obsadil na pretekoch horských bicykloch Czech MTB Cup Brno, ktoré v rámci Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) mali status „cé jednotky“, šiestu priečku, čím získal osemnásť bodov do svetového rankingu. Na štart sa v centre južnej Moravy postavilo 85 pretekárov z ôsmich krajín.

Nie je to zlý výsledok, ale čiastočne som sklamaný,“ konštatoval 25 – ročný slovenský reprezentant. „Zažil som niečo podobné ako týždeň predtým v rakúskom Langenloise, kde som tiež dlho šliapal medzi najlepšími a napokon z toho bolo deviate miesto. V Brne ale úvod bol horší, na začiatku som jazdil na ôsmej pozícii. Postupne sa mi podarilo prepracovať na štvrtú priečku, ktorá mi patrila ešte aj v poslednom okruhu. Žiaľ, potom zase telu totálne došli sily. Šiesty ´flek´ o to viac mrzí, že na pódiu sa oceňujú prví piati pretekári.“

V Langenloise na KTM Kamptal Trophy jazdec českého Expres CZ – Tufo Team – u Kolín v závere spadol z piateho na deviate miesto a na Morave zažil niečo, podobné, hoci nie až také drastické. „Sám neviem, v čom to je. Nemyslím si, že v kondičke. Azda svoje zahráva i psychika. Už vám hlavou prechádza, že sa blíži cieľ, vy trochu poľavíte, no ten je ešte ďaleko,“ nahlas sa zamyslel Ulík. „Sezóna v cross country sa však ešte iba začína. Je dostatočný priestor na to, niečo s mojim neduhom spraviť.“

Momentálne chalana z Liptovskej Osady čaká kratšia súťažná pauza, keď najbližšie sa predstaví 23. apríla na Českom pohári v Touškove a na druhý deň ho v Turčianskych Tepliciach absolvuje v rámci Slovenského pohára ouvertúra domácej sezóny. V oboch prípadoch pôjde o „podniky“ UCI C1.

Z výsledkov v Brne: muži elite: 1. Lukasik (Poľ.) 1:31:59, 2. Zatloukal 1:32:29, 3. Konečný 1:32:58 (obaja ČR), 6. Ulík (SR) 1:34:04.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia