M. Ulík v Rakúsku skončil na 43. mieste

M. Ulík v Rakúsku skončil na 43. mieste

RedakciaŠport19.4.2021

Na 43. mieste bol včera na podujatí Svetového pohára v MTB cross country Ötztaler Mountainbike Festival v rakúskom Haimingu klasifikovaný Matej Ulík z Liptovskej Osady. Víťazom sa stal Švajčiar Mathias Flueckiger.

Tak ako všade teraz v Európe, keďže pretekov je málo, aj v Rakúsku sa zišla mimoriadne silná konkurencia. Moje konečné umiestnenie bolo poznačené defektom, navyše koleso som pichol ďaleko od depa. Dovtedy som jazdil približne na tridsiatej pozícii, lenže potom som sa hlboko prepadol, až za päťdesiate miesto. Postupne sa mi podarilo niekoľkých súperov predbehnúť a posunúť sa vyššie. Žiaľ, ako prvý pretekár som bol stiahnutý z trate. Dosť ma hnevá, že jedno ´mínusko´ mi svieti vo výsledkovej listine. Keby nedošlo k defektu, určite prejdem cieľom s plným počtom okruhov,“ opísal svoje vystúpenie Ulík. Druhý slovenský reprezentant, lanská republiková „jednotka“ v cross country, Martin Haring (CK Banská Bystrica) skončil 53., keď mu chýbali dve kolá.

Keďže preteky v Poľsku kvôli koronavírusu padli, najbližšie by som mal štartovať až 2. mája na 1. kolo Slovenského pohára v Drozdove,“ doplnil Ulík.

Z výsledkov: 1. Flueckiger 1:29:19, 2. Schurter 1:29:31 (obaja Švaj.), 3. Cink (ČR) 1:29:31, 43. Ulík (- 1 kolo), 53. Haring (- 2 kolá) – obaja SR.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia