M. Ulík v Turecku otvoril sezónu horákov

M. Ulík v Turecku otvoril sezónu "horákov"

RedakciaŠport14.3.2022

Slovenský reprezentant Matej Ulík z Liptovskej Osady, otvoril novú sezónu v cross country dvomi štartmi v tureckej Antalyi počas tamojšieho sústredenia. V sobotu obsadil druhú priečku na pretekoch Theodora MTB Cup v short tracku a včera v horskej klasike Velo Antalay MTB Cup skončil siedmy.

Druhá priečka hneď na úvod sezóny ma milo prekvapila. Short track to je takisto cross country, no jazdí sa kratší čas, zhruba 25 minút a oveľa intenzívnejšie. Menší je aj okruh, pričom ten v sobotu mal 4 km. Bol dosť špecifický, do polovice trate sa šliapalo hore a druhá časť išla zase dole kopcom. Je to veľmi výbušná disciplína, a ani na chvíľku sa nedá šetriť, každý jazdí na doraz,“ zhodnotil sobotňajšie podujatie, na ktorom štartovalo 32 „bikerov“ z 32 krajín člen českého Expres CZ – Tufo Team – u Kolín.

V nedeľu si to medzi sebou rozdalo 50 „horákov“ z dvanástich štátov. „Konkurencia bola nielen početnejšia, no takisto nabitejšia ako deň predtým. V nemalej výhode boli jazdci, ktorí v sobotu nesúťažili. Prišiel aj Francúz Stephane Tempier z prvej svetovej desiatky, ktorý napokon skončil iba jednu priečku predo mnou,“ premostil Ulík k svojmu druhému vystúpeniu v krajine polmesiaca. „Siedme miesto musím brať, no zároveň ma mrzí pokazený štart. V úvode mi chýbalo potrebné zrýchlenie, určite v tom bola i únava zo soboty. Na začiatku sa odtrhla šesťčlenná skupina. Dlho som bol na jej dostrel, s nejakou dvadsať sekundovou stratou, no na úplné dotiahnutie som nemal.“

Celkove s pobytom v Antalyi, ktorý sa končí vo štvrtok, je náš reprezentant spokojný. „Do Turecka som nešiel prioritne robiť veľké výsledky, ale kvalitne potrénovať, čo sa aj stalo. Program sme pretekom neprispôsobovali, išiel som viac – menej z tréningu.“

Theodora MTB Cup: 1. A. Lindh (Švédsko) 26:49, 2. Ulík (Slovensko) 27:13, 3. Kitabayaschi (Japonsko) 27:14.

Velo Antalya MTB Cup: 1. Schell (Nemeck 1:17:51, 2. Titarenko (Ukrajina) 1:17:56, 3. Seigle (Francúzsko) 1:18,57, 7. Ulík 1:20:03.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia