M. Ulík zavŕšil desiatu cyklokrosovú sezónu

M. Ulík zavŕšil desiatu cyklokrosovú sezónu

Ján SvrčekŠport6.2.2024

V českom Tábore od 2. do 4. februára sa konali majstrovstvá sveta v cyklokrose. V mužskej kategórii elite šiesty titul získal Holanďan Mathieu van der Poel. Jediný slovenský reprezentant Matej Ulík z Liptovskej Osady obsadil 39. priečku, keď pred vjazdom do posledného kola patril k tým cyklistom, ktorých rozhodcovia stiahli z trate.

Slovenský reprezentant sa netajil, že jeho prvým cieľom na šampionáte bude ukrojiť plný počet okruhov, to mu však nevyšlo. "Určite som čakal lepší výsledok. Celý týždeň som sa cítil v pohode, dobre sa mi jazdilo. Lenže so svojim vystúpením nemôžem byť spokojný. Dúfal som, že by to mohla byť pozícia okolo 30. miesta, čo sa absolútne nepodarilo," zdôveril sa Matej Ulík. "Neskutočný Mathieu van der Poel prvým kolom, ktoré dal za 9:18 min., nastavil veľmi vysoko latku. Od toho sa potom odvíjala aj situácia pre ostatných pretekárov. Nemohli sme spadnúť pod osemdesiat percent tohto času. Na to sa však nechcem vyhovárať. Nebolo to z mojej strany to pravé orechové. Keď som si spätne pozrel svoju jazdu, asi príliš veľa pasáží som bežal, akoby z nejakého strachu. Čo sa dalo, to bolo treba zvládnuť na bicykli," vravel ďalej Ulík.

Osaďan sa do cyklokrosového kolotoča vrátil po ročnej pauze, vynútenej zdravotnými problémami. Z celej sezóny má však trochu zmiešané pocity. "V rámci podujatí v Česku a na Slovensku, možno povedať, že všetko naplnilo moje očakávania. Vrátil som si aj republikový titul. Lenže na Svetových pohároch to nebolo dobré," pozrel sa späť 27 - ročný "biker" a dodal: "Bola to moja desiata cyklokrosová sezóna. Počas nich som, v rôznych kategóriách, osemkrát štartoval na majstrovstvách sveta."

Na nejaký čas si člen Expres CZ-Scott Team Kolín (za tento klub už jazdí šiestu sezónu), dá absolútne voľno. No už koncom februára sa chystá do prípravnej zaberačky. Na podujatia v horskej cyklistke, čiže vo svojej druhej disciplíne, kde je takisto úradujúcim majstrom Slovenska.

Foto: mtbs.cz

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia