M. Ulíkovi sa v Turecku darí

M. Ulíkovi sa v Turecku darí

RedakciaŠport1.3.2021

Horský cyklista M. Ulík z Liptovskej Osady cez víkend v Turecku na dvoch „podnikoch“ UCI C1 v cross country atakoval pódium, avšak technické problémy mu skrížili plány.

V sobotu na pretekoch Velo Alanya MTB Cup v 54 – člennej konkurencii štvrtý a na druhý deň na Alanya MTB Cupe mu patrila šiesta priečka.

Ako už tradične v poslednom čase, dobre som odštartoval,“ začal pretekár českého Expres CZ-Scott Team Kolín sobotou líčiť svoje posledné štarty v krajine „polmesiaca“. „Jazdil som vo vedúcej trojčlennej skupinke a aj potom stále o medailové umiestnenie. V závere, keď sa čelo začalo trhať, mňa pribrzdila spadnutá reťaz. Aj so štvrtou priečkou som bol spokojný. Veď predo mnou skončili len špičkoví pretekári.“ Prvenstvo si vyjazdil Rus Tomfei Ivanov, ktorý takisto patrí do kolínskeho klubu. „Je to pretekár okolo tridsiateho miesta vo svetovom rebríčku, s ktorým som prvý raz trénoval až teraz v Turecku. Samozrejme, registroval som ho už aj predtým,“ poznamenal Ulík.

Viac – menej rovnaký pelotón s „bikermi“ zo štrnástich štátov si dal súťažné „dostaveníčko“ aj na druhý deň. „Trať bolo skoro tá istá. Po štarte som išiel dopredu, pričom môj náskok narástol asi na dvadsať sekúnd. Lenže v 3. kole, som dostal defekt, ktorý ma stál asi poldruha minúty. Prepadol som sa niekde na koniec druhej desiatky. Nasledovala stíhacia jazda a postupne sa mi darilo súperov predbiehať. Na absolútnu špicu nadobudnuté manko bolo však dosť značné. Myslím si, že výkon, až na zradu bicykla, bol optimálny. Mohol to byť aj stupeň víťazov,“ pokračoval náš reprezentant.

Dvadsaťtriročný Osaďan už v Turecku absolvoval päť veľmi solídnych štartov. Prioritou jeho zahraničného pobytu je však príprava na novú sezónu. „Plním všetko, čo mám na papieri, idem podľa plánu. Určite povzbudivé sú aj výsledky. Už chýba akurát ´bedňa´, azda v nedeľu sa konečne dočkám,“ vravel ďalej náš horský cyklista, ktorý si pochvaľuje i tamojšie počasie. „Je tu pekne, slnečno, teplota vystúpi aj na dvadsaťpäť stupňov,“ dozvedeli sme od Ulíka od Stredozemného mora.

Výsledky

Velo Alanya MTB Cup (54 štartujúcich): 1. Ivanov (Rus.) 1:15:18, 2. Philipp (Fr.) 1:15:52, 3. Indergand (Švaj.) 1:16:03, 4. Ulík (SR) 1:16:40.

Alanya MTB Cup (64 štartujúcich): 1. Philipp 1:15:23, 2. Indergand 1:15:46, 3. Nordemann (Hol.) 1:16:26, 6. Ulík 1:17:33.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia