Macík, ktorý odchytal 120 zápasov vo Fortuna lige, ďalšie v Európskej lige a v Slovenskom pohári, odchádza do Čiech

Macík, ktorý odchytal 120 zápasov vo Fortuna lige, ďalšie v Európskej lige a v Slovenskom pohári, odchádza do Čiech

RedakciaŠport9.1.2021

Včera ešte s mužstvom trénoval, dnes poobede sa už prišiel len rozlúčiť a odovzdať „vyfasované“ veci. Doterajší brankár MFK Ružomberok Matúš Macík skončil pod Čebraťom, keď jeho novým pôsobiskom sa stal momentálne štvrtý tím najvyššej českej súťaže Sigma Olomouc.

Idem do úplne nového prostredia, pričom sám neviem, čo ma čaká. Je len na mne, aká bude moja ďalšia futbalová budúcnosť. Osobne v Olomouci nepoznám nikoho, telefonoval som však s bývalým hráčom Ružomberka Lukášom Greššákom, ktorý v Sigme hrá. Od neho som získal nejaké informácie, on mi opísal, ako tamojší klub funguje,“ uviedol Macík, dlhoročná opora Ruže.

Rodený Mikulášan do ružomberskej rieky vstúpil v lete 2015. V aktuálne sezóne však odchytal iba jeden zápas proti Skalici (1:3) v Poprade a vrátil sa do Tatrana Liptovský Mikuláš. V ďalšom súťažnom ročníku sa už stal jednotkou medzi žrďami MFK. „Ružomberok zostane navždy zapísaný v mojej pamäti. Tu som dostal šancu naskočiť do vrcholového futbalu a stať sa profesionálom. Na tamojší klub budem spomínať len v dobrom. Odchytal som tu množstvo zápasov a zažil krásne chvíle,“ pripojil 27 – ročný gólman, ktorý sa v elitnej slovenskej súťaži dostal na kótu 120 štartov.

Kouč ružomberských brankárov Ľuboš Hajdúch priznal, že mu je ľúto Matúšovho odchodu, ale zároveň chápe zmenu jeho futbalovej adresy. „Najprv sme v Ružomberku boli v kabíne kolegovia, spoluhráči. Potom bol medzi nami vzťah tréner – hráč. Samozrejme, Matúš mi bude chýbať, no myslím si, že už prekročil rámec slovenskej ligy a zaslúži si kvalitnejšiu českú súťaž,“ rozprával Hajdúch. „Podľa mňa spolu s Dominikom Greifom zo Slovana a Martinom Jedličkom z Dunajskej Stredy tvorili najlepšiu trojku gólmanov vo Fortuna lige. Macík v našom klube odviedol dobré služby, aj čo sa týka tréningového procesu, vždy sa všetko snažil plniť. Nikdy som s ním nemal žiadny problém. Do budúcna mu prajem hlavne veľa zdravia a nech sa mu na novom mieste darí,“ dodal Ľuboš Hajdúch.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia