Madajov memoriál v Californii ovládli Beťkovci pred Surového partiou

Madajov memoriál v Californii ovládli Beťkovci pred Surového partiou

RedakciaŠport4.9.2022

Víťazom včerajšieho 8. ročníka Memoriálu Braňa Madaja v streetballe, ktorý po troch dieloch v Martinčeka, prvý raz zavítal do Fitness centra California na Klačne, sa stal tím BraPaLuJo, keď vo finále zdolal partiu s názvom Martinček reprezentant 21:12.

Jeden z troch nosných „motorov“ turnaja, čo úvodné ročníky písal ešte v rámci niekdajšieho podujatia Streetball Challenge Ružomberok na parkovisku pred Stop Shopom, Ľudovít Beťko mal viac dôvodov na spokojnosť. „Vychytili sme krásny slnečný deň, ideálny streetballový. To bol základ. Atmosféra bola skvelá, ľudia odchádzali len s príjemnými pocitmi. Hrali sme v ideálnom areáli, kde maximálne v ústrety nám vyšiel jeho správca Tomáš Varga i majiteľ Miloš Rousek. Táto nová adresa, bola jednoducho stávka na istotu. Navyše môj tím, ktorý som aj vyskladal ako hrajúci generálny manažér, získal prvenstvo,“ nadchýnal sa Ľ. Beťko, ktorý „káru“ tohto podniku ťahá spolu s Milanom Surovým a Máriou Grafovou, a už aj za výdatnej pomoci Štefana Jamsilu.

Miňo (tak ho oslovujú všetci známi) Surový v roku 2019 dotiahol memoriál do Martinčeka. Na novom „placi“, ktorý si takisto len pochvaľoval, skončil so svojim družstvom na striebornej pozícii. „Nuž čo. Beťkovci mali výškovú prevahu. My zase dve šikovné strelkyne, ktoré nás posunuli do finále,“ vravel M. Surový, mimochodom víťaz šestkovej streľby. „Celkové pocity sú však veľmi príjemné. Braňo Madaj hore otvoril nebo a poslal slniečko, ktoré celý turnaj na nás svietilo. Bol to dobrý krok prísť na Klačno. Mojou víziou je zavítať i do iných kútov mesta.“

Tretie miesto patrilo Hydraulickým rýchlospojkám, ktoré v dueli o bronz zdolali Fugitives 21:11. „Dnes to tu žilo. Na pieskových kurtoch volejbalový turnaj a náš o kúsok ďalej. Po desiatich zápasoch je síce človek unavený, ale vyplaví toľko endorfínov šťastie, že ani netuší. V Martinčeku som bol len raz, no pravidelne som navštevoval challenge pred Stop Shopom,“ vravel Štefan Jamsila z rýchlospojok, svojho času basketbalista Dolného Kubína i Liptovského Mikuláša.

Z výsledkov – finále: BraPaLuJo (Ľudovít Beťko, Branislav Koczkáš, Paula Mojšová, Jozef Radakovič, Zuzana Chrabčeková) - Martinček reprezentant (Milan Surový, Lukáš Kudera, Michaela Drapáčová, Martin Šuc, Radko Chodáková) 21:12, o 3. miesto: Hydraulické rýchlospojky (Štefan Jamsila, Juraj Dvořák, Denisa Švárová, Monika Dvořáková, Michal Imriš) - Fugitives (Michal Slašťan, Tomáš Cárach, Matej Cárach, Eva Brziaková, Bibiana Kudličková) 21:11.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia