Madleňák bol tam, kde ho tréner nechcel vidieť a skóroval

Madleňák bol tam, kde ho tréner nechcel vidieť a skóroval

RedakciaŠport11.4.2022

Bol to druhý gól vo fortunaligovej nadstavbe o titul, celkove štvrtý v elitnej súťaži a tretí v aktuálne sezóne. Vo včerajšom dueli Sereď – Ružomberok (1:3), v 16. min. na 2:0 pre hostí zvyšoval Matej Madleňák.

Je to super, dva góly v posledných piatich zápasoch, som rád, že sa mi zadarilo. Azda sa ešte nejaký v tejto sezóne pošťastí,“ prehodil ľavý bek Ruže Matej Madleňák a naše vyzvanie aj opísal svoju presnú a lahôdkovú trefu. „Po faule rozhodca odpískal nepriamy kop. Dosť veľa sa nás zišlo na danom mieste. Chlapcom som povedal, nech mi len loptu posunú, že to sprobujem vedľa múru. Martin Rymarenko tak aj spravil a ľavačkou to vyšlo. Po zápase som sa dozvedel, že tréner Peter Struhár nebol dáko nadšený, keď videl, že pri štandardke aj ja stojím.“

Ružomberku na trnavskom štadióne, kde má momentálne Sereď svoj domov, stačila minúta a trinásť sekúnd, aby otvoril skóre. A bleskovo prišiel aj jeho druhý úder. „Rýchly gól bol veľmi dôležitý. Navyše nebola to ani žiadna vypracovaná akcia. Po autovom vhadzovaní sa lopta dostala k Rymarenkovi, ktorý utešene vypálil. Sereď ale tento moment nezlomil, veľmi rýchlo sa z neho otriasla, podobne i z druhej gólovej ujmy. Po nej nás na pätnásť-dvadsať minút zatlačila na vlastnú polovicu, keď skoro nepúšťala loptu zo svojich kopačiek. Až po treťom góle Martina Boďu z rýchleho brejku, sa zdalo, že ide do kolien, no potom presne trafil Mateus a znížil na 1:3. Aj druhú ´polku´ sme dobre otvorili, pričom bola i šanca na štvrtý gól. Od chvíle, čo domácim rozhodca vylúčil hráča, sa stretnutie viac – menej iba dohrávalo,“ zhodnotil súboj Madleňák.

Už v piatok (15. apríla) pod Čebrať zavíta obhajca titulu Slovan Bratislava, ktorému bude stačiť remíza na predčasné majstrovské oslavy v centre dolného Liptova. Včera im ich Liptáci zrušili. „Určite Slovanu chceme jeho plán prekaziť. Už teraz sa na tento zápas veľmi teším. Hoci súper disponuje so širokým a kvalitným kádrom, budeme sa snažiť ho zdolať,“ dodal 23 – ročný člen defenzívy MFK.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia