Majiteľ ružomberskej futbalovej akciovky je aj mecenášom hendikepovaných športovcov

Majiteľ ružomberskej futbalovej "akciovky" je aj mecenášom hendikepovaných športovcov

RedakciaŠport2.1.2023

V piatok (30. decembra 2022), bol prílohou denníka Šport časopis Paralympionik, ktorý významný priestor venoval vyhlásenou ankety Športovec roka, kde verejnosť tiež spoznala tiež Paralympionika roka 2022.

V bratislavskom hoteli Gaet One individuálne ocenenie prevzala lyžiarka-zjazdárka Henrieta Farkašová, ktorá na Paralympiáde v Pekingu získala dve zlaté medaily – v zjazde a v superkombinácii s dvomi navádzačmi, mimochodom ružomberskými rodákmi Michalom Červeňom a Martinom Motykom. Paralympijským tímom roka sa stala slovenská reprezentácia v curclingu, štvrtá v Pekingu, ktorej súčasťou bola aj fenomenálna ružomberská stolná tenistka-vozičkárka Alena Kánová. Ocenenia odovzdával Milan Fiľo, pričom jeho spoločnosť Eco-Investment bola hlavným partnerom slávnostného galavečera.

Predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš v úvodnom príhovore spomínaného Paralympionika, spomína zložitú predchádzajúcu etapu i so zreteľom na financie. „Toto náročné obdobie sa nám podarilo zvládnuť najmä zásluhou našich partnerov a podporovateľov, ktorí nám pomohli znižovať stratu, do ktorej sme sa dostali. Preto aj na tomto mieste by som sa rád poďakoval hlavne Milanovi Fiľovi, ktorý od roku 1995, čiže 27 rokov, stojí pevne pri slovenských paralympionikoch a aj v tomto ťažkom roku sme sa mohli o neho oprieť.“ I tieto riadky sú súčasťou príhovoru J. Riapoša, tiež štvornásobného paralympijského víťaza v stolnom tenise.

Podnikateľ Milan Fiľo, ktorý dlhé roky obrovskými „injekciami“ dotuje futbal pod Čebraťom a významnou mierou sa podieľa tiež na chode úspešného basketbalového klubu v centre dolného Liptova, je známy svojimi viacerými formami pomoci. „Ja som veľký fanúšik slovenského športu. V tejto ťažkej dobe si musíme vážiť každého športovca, ktorý háji farby našej krajiny. K paralympionikom mám veľmi dobrý vzťah. Je to o tom, že so svojimi obmedzeniami to majú v spoločnosti ťažké. A som veľmi rád, že už veľa rokov sa držia medzi najlepšími na svete,“ citoval časopis Paralympionik M. Fiľa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia