Majster nadstavbu otvára s anjelkami

Majster nadstavbu otvára s "anjelkami"

RedakciaŠport15.1.2021

Extraliga basketbalistiek sa zajtra (16. januára) prehupne do svojej druhej, teda nadstavbovej časti, ktorá v dvoch štvorčlenných skupinách potrvá do 13. marca.

V skupine o 1. - 4. miesto na úvod Piešťanské Čajky privítajú ŠBK Šamorín a MBK Ružomberok sa (o 17. hod.) stretne s Young Angels Košice.

Teraz už každý zápas je dôležitý, preto aj jedno zaváhanie môže nám spôsobiť stratu kontaktu s prvým miestom, o čo nechceme prísť. Hoci v tejto fáze sa nerozhoduje o konečnom poradí, najbližších šesť stretnutí veľa napovie. Proti Young Angels chceme zahrať dobre a uspieť. V žiadnom prípade ale nemáme záujem vyvíjať na dievčatá nejaký zvýšený tlak. Myslím si, že v play-off sme schopní vyhrať v Piešťanoch i v Košiciach,“ rozhovoril sa kouč ružomberských žien Juraj Suja.

V základnej časti MBK doma zdolal „anjelky“ 65:56, ale na súperovej palubovke ťahal za kratší koniec povrazu – 69:77. „Všetko musí byť lepšie ako naposledy v Košiciach. V tom zápase dievčatám chýbala intenzita a agresivita, proste všetko bolo zlé a hlavne bez energie. No verím, že teraz ju máme a budeme lepší.“ vrátil sa k „bitke“ na východe republiky Suja.

Ústrednou postavou Young Angels je suverénne skúsená reprezentačná pivotka Anna Jurčenková. „Všetko sa točí okolo Anky. Inak basketbal Košičaniek nie je dáko prešpekulovaný, je to skôr hurá systém. Preto musíme byť precízni a organizovaní. Súper bude mať výškovú prevahu, napriek tomu chceme aj pod košom dominovať a prevýšiť hostky v doskoku. Bude to náročné, no verím, že dievčatá túto úlohu zvládnu,“ dodal tréner Ruže.

Program skupiny o 1. - 4. miesto: 16. januára: Piešťany – Šamorín, Ružomberok – Young Angels Košice, 22. januára: Piešťany – Ružomberok. 23. januára: Šamorín – Košice, 30. januára: Ružomberok – Šamorín, Košice – Piešťany, 20. februára: Šamorín – Piešťany, Košice – Ružomberok, 27. februára: Košice – Šamorín, Ružomberok – Piešťany, 13. marca: Šamorín – Ružomberok, Piešťany – Košice.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia