Majster VI. ligy (asi) skončí v okrese

Majster VI. ligy (asi) skončí v "okrese"

Ján SvrčekŠport2.7.2024

Suverénnym spôsobom, bez jedinej prehry, ovládli svoju skupinu VI. ligy, tešili za z pohára, no všetko nasvedčuje tomu, že zbytočne. Reč je o futbalistov OŠK Renop Liptovská Teplá.

Minulý štvrtok zasadal výkonný výbor Stredoslovenského futbalového zväzu, ktorý nás vylúčil zo všetkých svojich súťaží. V nedeľu som telefonoval predsedovi zväzu Stanislavovi Neuschlovi a požiadal ho o uznesenie, aby sme sa mohli odvolať. Odbil ma, že to má čas. Žiaľ, nemá. V súčasnej situácii sa musíme do zajtra prihlásiť do siedmej ligy Liptovského futbalového zväzu, lebo inak bude dedina bez futbalu,“ vysvetľoval nám tréner OŠK Renop Ján Kovalčík.

Ešte počas sezóny Teplanom prišlo rozhodnutie športovo-technickej komisie, že budú prvým vypadávajúcim mužstvom, lebo pred začiatkom súťaže sa im rozpadol dorast. Odvolacia komisia Stredoslovenského futbalového zväzu tento verdikt zrušila, lenže výkonný výbor bol iného názoru. Je však do určitej miery paradoxom, že práve Neuschl prišiel 8. júna do Liptovskej Teplej aj trofejou pre víťaza súťaže a chlapcom gratuloval k úspechu. „Už vtedy sa pán predseda, ktorý Teplej nepraje, dal počuť, že ešte nemáme nič vyhraté. Žiaľ jeho slová sa naplnili. Podľa mňa existuje ešte nejaká šanca to zvrátiť. Je však veľmi smutné, že futbalový zväz miesto toho, aby klubom pomáhal, tak ich ruinuje,“ dodal očividne roztrpčený Ján Kovalčík.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia