Malé jubileum stolnotenisovej spomienky na MUDr. M. Huleja

Malé jubileum stolnotenisovej spomienky na MUDr. M. Huleja

RedakciaŠport15.6.2022

Jedenásť dvojčlenných družstiev sa zišlo na 5. ročníku Memoriálu MUDr. Miloslava Huleja v stolnom tenise v herni ŠKST Baničné Ružomberok.

Víťazom turnaja, ktorý od začiatku dostal milý rodinný šat, sa stal tandem Peter Stano (Sparta Praha), Filip Kolárik (Vitalit Liptovský Hrádok), ktorý vo finále zdolal Ľubochniancov Martina Kameniara s Dušanom Kormanom 2:1.

Momentálne pôsobím v pražskej Sparte, kde hrám divíziu, je to približne súťaž na úrovni našej tretej-štvrtej ligy a som odchovancom Východnej. S Filipom sme tu boli minulý rok, tak sme prišli s plánom obhájiť prvenstvo, čo sa aj podarilo. Keď zavítam na Slovensko, snažím sa využiť každú turnajovú možnosť,“ uviedol 33 – ročný Stano. „Konkurencia bola silná, poriadne sme sa zapotili. Chalanov z Ľubochne, s ktorými sme sa stretli vo finále, dobre poznáme. V ťažkej bitke musela rozhodnúť až štvorhra, ktorú sme zvládli. Stretli sa tu priatelia, partia dobrých ľudí,“ pochvaľoval si Kolárik.

„My sme tu prvý raz,“ priznal Korman, hráč TJ Havran Ľubochňa. „Keď sa mi Martin Kamenár zmienil o tomto turnaji, v tej chvíli bolo isté, že prídeme. Príjemné podujatie, dobre som si zahral, som spokojný.“ V podobnom duchu hovoril aj jeho „parťák“ Kamenár, ktorý pridal aj spomienku na nestora „celuloidovej loptičky“ v Baničnom Miloslava Huleja. „Bola tu vzácna príležitosť stretnúť sa s ľuďmi, ktorých ste niekoľko rokov nevideli. Takisto posedieť si, pokecať. Len mimochodom, ako chlapec som proti pánovi Hulejovi aj hrával a do miestnej herne si pravidelne chodím zatrénovať, veď bývam len o päťdesiat metrov ďalej.“

Aj šéf poriadajúceho ŠKST a riaditeľ memoriálu Peter Pindjak nezakrýval iba príjemné pocity. „Určite sme spokojní, účasť je čoraz väčšia i kvalitnejšia. Boli tu hráči od štvrtej do siedmej-ôsmej ligy z Liptova a už aj z Oravy. Dr. Hulej zomrel 15. júna 2016 a hneď o rok sme sa rozhodli si takýmto spôsobom uctiť jeho pamiatku. Najprv to bol nultý ročník Turnaju patrí druhá júnová sobota. Podobná súťaž dvojíc tu široko ďaleko nie je.“

Z výsledkov – semifinále: Stano (Sparta Praha), Kolárik (Vitalit Liptovský Hrádok) – Janckulík (OŠK Lokca) 2:0, Kameniar, Kormana (obaja Ľubochňa) – Pisarčíková (Liptovský Mikuláš), Maga (ŠKST Baničné) 2:1, finále: Stano, Kolárik – Kameniar, Korman 2:1, o 3. miesto: Pisarčíková, Maga – Janckulík, Bartoš 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia