Mali by byť ružomberskou športovou budúcnosťou

Mali by byť ružomberskou športovou budúcnosťou

Ján SvrčekŠport28.2.2024

O mládežníckej top päťke na včerajšom Športovcovi Ružomberka 2023 smelo možno povedať, že ide o partiu talentov. Sú to "decká", ktoré všetko majú ešte len pred sebou, hoci už zanechali aj nejakú výsledkovú brázdu.

Stolný tenista Jakub Holubčík vlani sa na Svetovom pohári mládeže (World Table Contender) v Havířove prebojoval v kategórii U 15 do osemfinále a bol členom národného tímu, ktorý na mládežníckej "Európe" v poľských Gliwiciach skončil na 5. mieste. "Ráno už o šiestej ma ocino berie na tréning do Ružomberka. Hneď odtiaľ idem do školy, do Dolného Kubína, kde navštevujem Osemročné gymnázium. Odtiaľ sa vrátim domov a zase treba ísť trénovať. Nuž a večer sa dačo poučím do školy a je koniec dňa. Voľný čas poznám akurát cez víkend, ak nikde nehrám," priblížil chalan z Valaskej Dubovej svoj denný "pracovný" program.

Futbalistka Darina Hrúziková sa ospravedlnila, keďže bola s reprezentáciou do 19 rokov v Turecku, za ktorú včera aj skórovala v zápase proti domácim rovesníčkam (2:0). Na otázku, po kom má dievča futbalové vlohy, jej mamina Lucia Hrúziková pohotovo zareagovala: "To je v rodine. Po starom otcovi." Aj rodičia svojej 18 - ročnej dcére držia palce, aby sa jej športové plány naplnili. "Áno, majú o ňu záujem aj kluby zo zahraničia. Dúfam, že to vyjde. Samozrejme, do cudziny ju pustíme," pripojila pani Hrúziková. Ešte dodajme, že hráčku, ktorá je aktuálne druhou najlepšou strelkyňou I. ligy, žien, tento školský rok čaká maturita na Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne.

Jonáš Janovec, zlatý (U 18) a strieborný (U 20) na majstrovstvách republiky v plážovom volejbale neprišiel z dôvodu lyžiarskeho kurzu. "Je to šikovný chlapec, má talent. Aj preto už niečo dosiahol. Ako mládežnícky reprezentant získal tiež prvé medzinárodné skúsenosti. Venuje sa i šestkovému volejbalu, no bližší mu je piesok," charakterizoval chalana spod vysokej siete predseda Beachvolleyball clubu Ružomberok a VK One Ružomberok Tomáš Varga.

Michaela Oravcová, mládežnícka reprezentantka, opora zlatého družstva U 15 MBK Ružomberok v predchádzajúcom súťažnom ročníku, dostala aj otázku týkajúcu sa jej vzorov. "Mám ich viac. Ale asi najväčším je naša trénerka Iveta Bieliková, ktorá bola veľmi dobrá a úspešná rozohrávačka." "Kočka", ktorá si vlani v novembri na turnaji Stredoeurópskej mládežníckej ligy (Middle Europen Leaugue) kategórie U 16 v maďarskom Miškovci prevzala cenu za najužitočnejšiu hráčku, k svojmu vstupu do basketbalu len stručne prehodila: "Bola to náhoda".

Najmladší medzi ocenenými Dávid Palguta (roč. nar. 2011), dvojnásobný žiacky majster republiky v letnom biatlone, v ktorom vo svojej kategórii ovládol aj Slovenský pohár zase ide v "tatových" šlapajách. "K biatlonu i k bežeckému lyžovaniu ma pritiahol ocino, on sa aj v minulosti týmto športom venoval. Ale nebolo to nariadené," uviedol chalan, ktorý uviedol, že rád si zasúťaží i v klasických behoch, bez lyží a palíc.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia