Malinô Brdo bude patriť medvedíkovi v alpských disciplínach

Malinô Brdo bude patriť medvedíkovi v alpských disciplínach

RedakciaŠport7.3.2019

V sobotu (9. marca) sa na Málinom Brde uskutoční 24. ročník lyžiarskeho Ružomberského medvedíka, ktorý má punc 7. kola Slovenského pohára v kategóriách starších predžiakov (roč. nar. 2007 a 2008) a mladších predžiakov (2009 - 2011).

Juj, to je už taká dlhá doba? Veď o rok preteky čaká jubileum, chcelo by to nášho medvedíka trochu refrešnúť,“ rozhovoril sa autor loga obľúbenej súťaže, ktorá je vždy veľkou vábničkou pre zjazdársky poter, akademický maliar Pavol Rusko. „Keďže išlo o detské preteky, nemohol som nakresliť ozajstného medveďa, snažil som o jeho humornejšie, ale zároveň veľmi jednoduché stvárnenie. Rozčapnutý medvedík sa skladá z piatich gúľ. Navyše v tom čase som mal veľmi blízko k lyžovaniu, veď do klubu chodila aj moja dcéra,“ doplnil Rusko.

Súčasný predseda LK Ružomberok Peter Stano nebol pri zrode „medvedíka“. „Tradíciu založili naši predchodcovia Július Vikisály a Peter Mišiak, žiaľ obaja už nie sú medzi nami. Išlo o také voľné pokračovanie niekdajšej detskej Lastovičky v zjazdových disciplínach. V tom čase sa práve predžiacke kategórie tešili na Slovensku veľkému boomu, vznikali viaceré preteky,“ zaspomínal Stano.

V týchto kategóriách je registrovaných skoro 350 pretekárov a my v sobotu očakávame viac ako 300 účastníkov,“ prezradila sekretárka pretekov Jana Streitová. Aj vzhľadom na oteplenie, chcú organizátori, aby podložka vydržala, vytýčiť dve trate – zvlášť pre slalom (starší predžiaci) a obrovský slalom (mladší predžiaci). Štart prvého pretekára je naplánovaný na 9:30 hod. a slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční o 13:30 hod.

V záhlaví podujatia trónia viacerí jeho tradiční podporovatelia. Osobitne treba spomenúť akciovú spoločnosť Mondi SCP a holding Eco-Investment, a.s. „Ružomberku a Ružomberčanom pomáhame v mnohých oblastiach. Podpora mladých športových talentov je pre nás samozrejmosťou. Tí, ktorí budú raz tvoriť a riadiť tento svet sú dnes deťmi, preto im musíme pomáhať nájsť to najlepšie, čo v nich je a naučiť ich ako správne využiť svoj talent v prospech celej spoločnosti,“ povedal pre náš portál hlavný sponzor a veľký podporovateľ ružomberského športu Milan Fiľo.

Zaujímavá akcia je vždy tiež diváckym lákadlom. Jej organizátori opäť na Málinô Brdo pozývajú aj verejnosť.


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia