Malino Brdo Cup ovládli Bešeňovci

Malino Brdo Cup ovládli Bešeňovci

RedakciaŠport6.7.2020

Víťazom 2. ročníku turnaja v malom futbale Malinô Brdo Cup sa stala Beška, teda Bešeňovci, ktorí vo finále zdolali banskobystrických Diviakov 3:0, keď dlho bol stav 1:0 a definitíva padla až v závere.

Dostal som informáciu, aký turnaj sa chystá a či nedám nejakú partiu dokopy. Vôbec som nevedel, či chalani budú mať záujem, no napokon boli nadšení z možnosti si zahrať. ´Mančaft´ sme ešte doplnili po jednom hráčovi zo Švošova a Likavky,“ rozprával kapitán mužstva, ktoré ovládlo „podnik“ pod vodnou nádržou v Hrabove Lukáš Teličák. „Našou ambíciou nebolo umiestnenie, skôr užiť si sobotu, no podarilo sa vyhrať. Na putovnom pohári tak k víťazovi 1. ročníka tímu Rapids pribudne naše meno,“ pripojil 24 – ročný hráč OŠK Bešeňová.

Duel o 3. miesto medzi Sokolovňou a FC CF sa skončil bez gólov a z penaltového rozstrelu vyšla so štítom Sokolovňa. „Na jedenástky sme vyhrali 3:2, keď ja som premenil rozhodujúcu,“ pochválil sa kapitán bronzového tímu Róbert Baláž. „Pocity boli super, turnaj mal vyššiu úroveň ako vlani. Zišli sa kvalitnejšie ´mančafty´, takmer všetko futbalisti, čo sa poznáme. Celý deň sa niesol v priateľskej atmosfére,“ doložil R. Baláž, inak kmeňový hráč Černovej.

Organizátori na čele s Petrom Cigaňákom, ml. a Markom Masarykom svoj projekt zabalili do veľmi slušivého športovo – spoločenského rámca. „Pôvodne bolo prihlásených desať mužstiev, no dve sa odhlásili, keďže mali problém vyskladať káder. Všetkých osem účastníkov však bolo kvalitných. Smelo môžem povedať, že oproti vlaňajšku išla úroveň hore. Nás teší, že ľudia si pochvaľovali akciu, ktorá prebehla bez akýchkoľvek zádrhelov,“ dal sa počuť P. Cigaňák, ml., ktorého akurát škrela predčasne prestrihnutá misia jeho hostiteľského výberu Rapids. „Sme sklamaní, chceli sme kráčať za obhajobou prvenstva, no hlavne nezhody na ´lavičke´ skrížili naše plány. V skupine sme jeden zápas vyhrali a dva remizovali, pričom som nepustil ani jeden gól. Potom prišlo smoliarske štvrťfinále a prehra so Sokolovňou 1:2. Súper strelil dva rýchle góly, podarilo sa nám znížiť, lenže na vyrovnanie už nezostal čas. Najväčším problémom bola veľká šírka nášho kádra. Zišlo sa nás pätnásť, takže ťažko bolo uspokojiť každého s priestorom na ihrisku. A tak ´lavička´ sa povadila medzi sebou.“

Z výsledkov – finále: Beška – Diviaci 3:1, o 3. miesto: Sokolovňa – FC CF 0:0, na pokutové kopy 3:2.

Najlepší brankár: Peter Cigaňák, najlepší strelec: Richard Šimo (Beška) – 7 gólov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia